Sözcü Plus Giriş

Oyna Kazan ipucu ve kopya sorusu 6 Mart 13:00: Serkan Keskin kimdir?

Oyna Kazan yarışmasında kopya yani ipucu sorusu Serkan Keskin oldu. Oyna Kazan yarışması sosyal medya hesabından kopya sorusu "Serkan Keskin hakkında ne sormuş olabiliriz?" oldu.

11:56 -
Oyna Kazan ipucu ve kopya sorusu 6 Mart 13:00: Serkan Keskin kimdir?

Oyna Kazan ipucu yayınladı. Ünlü oyuncu Serkan Keskin Oyna Kazan yarışmasının ipucu sorusu oldu. Serkan Keskin özellikle geçtiğimiz yıllarda Leyla ile Mecnun’da canlandırdığı İsmail Abi karakteriyle tanınıyor. Peki Serkan Keskin kimdir? İşte hayatı…

serkan keskin sözcü ile ilgili görsel sonucu

SERKAN KESKİN KİMDİR? OYNA KAZAN İPUCU CEVABI

Serkan Keskin oyunculuk hayatına doğup büyüdüğü şehir olan İzmit’te başladı. 1997 yılında ünlü tiyatro yönetmeni Işıl Kasapoğlu’nun genel sanat yönetmenliğinde kurulan İzmit Şehir Tiyatrosu bünyesinde açılan tiyatro kursunda başladı. Hocaları arasında, Barış Falay, Zuhal Gencer, Melih Düzenli gibi tiyatrocular vardı. Kurs eğitiminin yanı sıra 1998-2001 yılları arasında İzmit Şehir Tiyatrosu’nun oyunlarında irili ufaklı roller aldı. İzmit Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptığı sırada, tiyatro eğitimini geliştirmek için İstanbul’a yerleşti.

1999-2002 yılları arasında yine Işıl Kasapoğlu’nun bölüm başkanı olduğu Akademi İstanbul tiyatro okulunda eğitimi aldı. Tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra 2002 yılında kurulan Semaver Kumpanya’ya katıldı. Uzun yıllar bu grupta oyuncu ve yönetmen olarak’ çalıştı. Serkan Keskin oyunculuk hayatı boyunca, sinemada Yavuz Turgul, Zeki Ökten, Reha Erdem, Zeki Demirkubuz ve Onur Ünlü gibi yönetmenlerin filmlerinde oynadı.

Tiyatroda ise, William Shakespeare, Moliere, Bertolt Brecht, Max Frisch ve Abel Gonzales Melogibi dünya tiyatro edebiyatının ve Orhan Kemal, Turgut Özakman, Sait Faik, Güngör Dilmen gibi yazarların eserlerinde rol aldı. Keskin 2011 yılnda, TRT’de tarafından yayınlanan, Leyla ile Mecnun dizisindeki “İsmail Abi” karakteri ile daha geniş kesimlerce tanındı.

2012 yılında 32. İsmail Dümbüllü Ödülü Serkan Keskin’e verildi.

2013 Mart ayında Leyla ile Mecnun dizisi ekibiyle birlikte kurulan Leyla The Band müzik grubunda bas gitarda yer almıştır.

2015 yılının Şubat ayında başlayan ve Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı Beş Kardeş dizisindeki kardeşlerden en büyük olan Balıkçı Sait rolünü canlandırmıştır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more