Sözcü Plus Giriş

‘Palu Ailesi’ne vatandaş öfkesi!

Palu Ailesi ve damat Tuncer Ustael gözaltına alındı. Mahallede evinin önünde duran bir grup vatandaş Palu Ailesine tepki gösterdi. Tepkiler Asayiş Şube Müdürlüğü önünde de devam etti.

16:19 -
‘Palu Ailesi’ne vatandaş öfkesi!

İstanbul’da bir televizyon kanalında canlı yayınlanan program sırasında gözaltına alınan Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael, Kocaeli’ye getirildi. Sağlık kontrolünden geçen çift Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Burada araçtan indirildikleri sırada yaklaşık 30 kişi Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael’e tepki gösterdi. Palu Ailesine de mahalleli evlerinin önünde tepki gösterdi.

Ustael çiftine tepki gösteren Bayram Temizel, “Bunlara yazıklar olsun. İnsanları perişan ettiler,  insanlarda moral kalmadı. Bunların sülalesinin tutuklanması lazım. İnsanları kahretti. Adalet er ya da geç yerini buluyor. Hiç kimse böyle şeyler yapmasın” diye bağırdı.

PALU AİLESİNE MAHALLEDE TEPKİ

Körfez Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Havva, İsa, Fatih, Ayşe ve Harun Palu, polis ekiplerince evlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan aile fertlerine, evden çıkartıldıkları sırada mahalle sakinleri tepki gösterdi. Bir mahalleli, elindeki içi dolu poşeti, baba Harun Palu'ya vurarak, küfür etti. Araya giren polis, öfkeli vatandaşı güçlükle sakinleştirdi. Kocaeli Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen 5 şüpheli, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Son güncelleme: android-time 16:25 09.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more