Sözcü Plus Giriş

Orman yakmaya çalışmıştı, terör bağlantısı araştırılıyor

İstanbul Aydos Ormanları’nda yangın çıkarmaya çalıştığı için gözaltına alınan şüphelinin terör bağlantısı araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde de PKK adına eylem yapan 3 kişi de Şamlar Ormanı'nda yangın çıkarmaya çalışırken yakalanmıştı.

Habip ATAM
10:14 -

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “19.09.2019 Perşembe günü saat 17:46 sıralarında 155 Polis İhbar Hattı'na Aydos Ormanı'nda yangın çıkarmaya çalışan şüpheli şahıs” ihbarı yapılmıştır.Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ihbardaki eşgale uyan (Y.A.) isimli şüpheli şahıs, yangının çıktığı alana yaklaşık 100 metre mesafede ve orman içerisinde yakalanarak, Polis Merkezi Amirliği'ne teslim edilmiştir.Amatör kameralar tarafından görüntülenen (Y.A.) isimli şüpheli şahıs, ihbarı yapan kişiler tarafından da teşhis edilmiştir. Terör örgütüyle bağlantılı olduğu değerlendirilen şüpheli ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından geniş çaplı soruşturmalar devam etmektedir” denildi.

DAHA ÖNCE DE 3 PKK’LI ORMAN YANGINI ÇIKARMAKTAN YAKALANMIŞTI

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, şüphelinin terör örgütleriyle bağlantıları araştırılıyor.Daha önce de PKK'a adına eylem yaparak, Arnavutköy Şamlar ormanı’nda yangın çıkarmaya çalışan 3 şüpheli yakalanmıştı.

Son güncelleme: 12:51 20.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more