Sözcü Plus Giriş

Pes dedirten olay! Menfezde yakalandı

Aydın'da, cezaevine nakledildiği sırada firar eden Yunus Harmankaya (44), Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki ormanlık alanda iki aydır saklandığı menfezde yakalandı. Firari Harmankaya'nın menfezi yatak, yorgan, su gibi yaşam malzemeleriyle doldurarak eve dönüştürdüğü belirlendi.

23:11 -
Pes dedirten olay! Menfezde yakalandı

İl Jandarma ve Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Aydın Çine Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan, Aydın Açık Ceza İnfaz Kurumuna nakledildiği sırada firar eden Yunus Harmankaya’nın ilçeye bağlı Özpınar köyü yakınlarındaki ormanlık alanda saklandığını tespit etti.

İLGİLİ HABER30 yıl hapis cezasıyla aranıyordu! Eğlence mekanında yakalandı30 yıl hapis cezasıyla aranıyordu! Eğlence mekanında yakalandı

Hakkında ‘Bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal mala zarar verme’ ile ‘Başkasına ait banka ve kredi kartını kullanmak suretiyle yarar sağlama’ suçlarından hapis cezaları bulunan Yunus Harmankaya, düzenlenen operasyonla menfez içinde yakalandı.

İLGİLİ HABER49 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu: 141 astsubay yakalandı49 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu: 141 astsubay yakalandı

Firari Harmankaya’nın menfez içerisine yatak, yorgan, su, mutfak malzemeleri gibi eşyalar koyarak bir ev gibi kullandığı tespit edildi. Ayrıca ruhsatsız av tüfeği ve fişeklere de el konuldu. Yunus Harmankaya’nın ifadesinde, 2 aydır menfezde yaşadığını söylediği öğrenildi.

Harmankaya, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.  DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more