Sözcü Plus Giriş

Plakaya ‘Evleniyoruz’ yazıp 1.7 milyon gasp ettiler

İstanbul'da ticari bir firmanın para kuryelerini gasp eden suç makinesi çete üyelerinin yöntemi pes dedirtti. Araçlarına “Gelin arabası” süsü vererek, bir şirketin para kuryelerinden 1 milyon 700 bin lira gasp eden çete çökertildi.

Habip ATAM
13:12 -
Plakaya ‘Evleniyoruz’ yazıp 1.7 milyon gasp ettiler

Polisi harekete geçiren olay 13 Eylül'de İstanbul Bayrampaşa’da meydan geldi. Bir metal şirketinde çalışan 2 para kuryesi, tahsilat için Bayrampaşa'daki bir işyerine gitti. Kuryeler, şirketin alacağı olan 1 milyon 800 bin lirayı aldı. Paranın 1 milyon 700 bin lirasını bir çantaya koyan kuryeler kalan kısmı ise farklı bir çantaya koydu. Daha sonra şirket binasından çıkan 2 kurye, araçlarını bindikleri sırada, arkada bir gelin arabası belirdi. Kuryelere yanaşan gelin arabasından inen 2 kişi, silahlarını çekerek, 1 milyon 700 bin lirayı gasp ettiler. Soyguna direnmeye çalışan kurye K.A bacağından vuruldu.


POLİSLER ŞÜPHELİLERİ TANIDI

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. Güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, gelin arabası süsü verilen aracın plakalarının da kapalı olduğu anlaşıldı. Ancak ekipler güvenlik kamera kayıtlarını inceleyince, şüpheliler, polis birimlerince tanındı. Daha önceden çok sayıda kaydı bulunan şüpheliler adreslerinin tespiti için çalışmalar yoğunlaştırıldı. Araştırmaların ardandan belirlenen adrese operasyon düzenlendi. Baskında, İsmail Y, Ozan A., Onur O., Derman A. ve Gürel G. gözaltın alındı. Aramalarda ise 15 bin 100 dolar ve 17 bin 200 TL ele geçirildi.

ÜÇ ÇETE ÜYESİNİN 71 SUÇ KAYDI ÇIKTI

Olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, kamera görüntülerini izleyerek suç örgütü üyelerinin kimliklerini belirledi. Düzenlenen operasyonla, Onur O. (24), Ozan A. (23), Derman A. (34), İsmail Y. (47) ve Gürel G. (23) gözaltına alındı. Şüphelilerden 4 suç kaydı bulunan Onur O, 42 suç kaydı bulunan Ozan A. ve 25 suç kaydı bulunan Derman A. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. İsmail Y. ve Gürel G. ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.


Son güncelleme: 14:46 15.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more