Sözcü Plus Giriş

POMEM başvuru tarihi belli mi? 24. dönem POMEM polis alımı ne zaman yapılacak?

POMEM başvuruları için araştırmalar sürmeye devam ediyor. Son olarak 23. dönem POMEM alımları için mülakat süreci başlamıştı. Gözler şimdi 24. dönem alımlarında. Polis olmak isteyen adaylar POMEM başvurularını ne zaman yapacaklar. Başvurular, Polis Akademisi internet sitesinde online olarak yapılacak. Peki, POMEM polis alımı ne zaman?

20:32 -
POMEM başvuru tarihi belli mi? 24. dönem POMEM polis alımı ne zaman yapılacak?

POMEM başvuruları için bekleyen polis adayları “ne zaman” sorusunun yanıtını bulamıyor. Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan erkek, kadın polis memuru adayı öğrenci alımı tarihleri sorgulanan konular arasında yer alıyor. Süreç hakkında henüz bir açıklama yok ancak, 24. Dönem POMEM başvurularının 23. Döneme dair sürecin bitmesinin ardından başlayacağı tahmin ediliyor.

23. DÖNEM POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

POMEM mülakat sonuçlarının adayların erişimine açılacağı tarihe ilişkin, EGM ya da Polis Akademisi tarafından paylaşılan resmi bir bilgi yok. Ancak, 22. Dönem POMEM alımlarında mülakat sınavı 13 Haziran'da yapılmış sonuçları ise 4 Ağustos'ta yani yaklaşık 53 günlük sürede açıklanmıştı.
Bu bilgiler baz alındığında, POMEM 23. Dönem mülakat sonuçlarının mart ayının ilk günleri açıklanabileceği öngörülüyor.

POMEM BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Hayallerindeki mesleği icra edebilmek adına polislik başvurusu yapmak isteyen bireylerin merakla beklediği süreç hakkında henüz bir açıklama yok ancak, 24. Dönem POMEM başvurularının 23. Döneme dair sürecin bitmesinin ardından başlayacağı tahmin ediliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more