Sözcü Plus Giriş

Pompalı tüfekle arkadaşını öldüren liseli: Korkutmak istedim

İstanbul Bahçelievler’de arkadaşı 14 yaşındaki Mert Emre Karagöz’ü pompalı tüfekle öldürmekten yargılanan Muhammet K. (15) savunmasında, “Ben o dönemde askere giden şahısların eğlencelerine gidebilmek ve bu eğlencelerde havaya ateş açmak amacıyla silahı aldım. Tesadüf Mert ile karşılaştım. Beni herkesin içinde küçük düşürmüştü, bu yüzden onu korkutmak için pompalı tüfekle ateş ettim. Çok pişmanım” dedi.

Şeyma ULUSOY
14:42 -
Pompalı tüfekle arkadaşını öldüren liseli: Korkutmak istedim

İstanbul Bahçelievler’de, 7 Kasım 2018 tarihinde 15 yaşındaki liseli Muhammet K., okul arkadaşı Mert Emre Karagöz’ü (14) sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu. Korkunç olayın sonrasında yakalanan liseli Muhammet K. hakkında “Çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak öldürme” suçundan 24 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Mert Emre Karagöz, (14) sokak ortasında pompalı tüfekle vuruldu.

“KORKUTMAK İÇİN ATEŞ ETTİM ÇOK PİŞMANIM“

Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşma Muhammet K., okulda bir arkadaş grubunun herkesi dövüp paralarını almaya çalıştığını ve bu grubun içinde Mert Emre Karagöz'ün de olduğunu ifade ederek olay gününü şöyle aktardı: “Mert Emre Karagöz ve arkadaşıyla okuldaki idarecilerin araya girerek barıştırdığını ifade ederek, “Ben o dönemde askere giden şahısların eğlencelerine gidebilmek ve bu eğlencelerde havaya ateş açmak amacıyla silah almayı düşündüm. İnternetten 2 gün üst üste pompalı tüfek alabileceğim yer araştırması yaptım. İnternetten sayfaların birinde silah satıcısı bir kişiye ulaştım. Silahı alabilmek için telefonumu bin TL sattım. Annem ve babamın haberi olmadan silahı 600 TL verip aldım eve gittim. Eve gizlice sokup, kendi odamdaki battaniyelerin arasına sakladım. Ertesi gün silahı arkadaşlarıma göstermek için okul çıkısına götürdüm. Arkadaşlarımı göremeyince eve dönüyordum. Yolda dönerken tesadüfen Mert Emre Karagöz'ü gördüm. Mert, beni herkesin içinde küçük düşürmüştü bu yüzden onu korkutmak için pompalı tüfekle 20-30 metre uzaktan yere doğru bir atış yaptım. O an bilincimi kaybetmişim. Sonra ne yaptığımı hatırlamıyorum, nasıl iki atışı yaptım bilmiyorum. Çok pişmanım” dedi.

İLGİLİ HABER15 yaşındaki pompalı tüfekli katile 24 yıl hapis istemi15 yaşındaki pompalı tüfekli katile 24 yıl hapis istemi

“OĞLUMU NEDEN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLESİN DAVAMDAN VAZGEÇECEĞİM”

Duruşmada söz alan acılı baba Nihat Karagöz, oğlunu zor koşullar altında okuttuğunu söyleyerek şöyle konuştu; “Oğlum okulda onur kuruluna seçilmiş bir çocuktur. Sanığın söylediği gibi davranışlar sergilemesi söz konusu olamaz. Omuz atma meselesinden bir kişi öldürülmez. Benim tahminime göre sanığın arkadaşlık teklif ettiği kız benim oğlumun yanına yaklaşmış olabilir ve oğlum da o kızı korumak amacıyla hareket etmiş olabilir. O kız sanık Muhammet K. reddedince bu kıza ‘Ya seni öldürürüm ya da senin yaklaştığın kişiyi öldürürüm' dedi ve olayı bu şekilde gerçekleştirdi. Sanık gerçek nedenini ve yaptığı eylemin manasını söylesin ben davamdan vazgeçeceğim. Çocuğum ilim yolunda şehit olmuştur.”
Mahkeme, SSÇ Muhammet K.'nin tutukluluğunun devamına karar vererek, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Son güncelleme: 14:43 30.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more