Portakal’dan AKP’ye: Ne korkusu olabilir?

Gazeteci ve FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin tüm veri tabanını kopyalatma işleminin iptal edilmesine “İstanbul Belediyesi’nin ne korkusu olabilir ki” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Portakal’dan AKP’ye: Ne korkusu olabilir?

Ekrem İmamoğlu, belediyenin tüm veri tabanını kopyalatma talimatı verdi. AKP’li üyeler bu talimatı mahkemeye taşıdı. Mahkemeden “yürütmeyi durdurma” kararı çıktı…

Son dakika... İBB kayıtlarının kopyalanması işlemine yürütmeyi durdurma kararı İlginizi Çekebilir Son dakika... İBB kayıtlarının kopyalanması işlemine yürütmeyi durdurma kararı

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Teftiş Kurulu Başkanlığı'na verdiği talimatla belediye bünyesindeki 2 müfettiş ve belediye içinden veya dışından belirlenecek 3 uzman dahil edilerek 5 kişilik heyetle tüm kayıtların elektronik olarak kopyalanması kararı hakkında “yürütmeyi durdurma” kararı aldı.

Konuyla ilgili bir tweet atan Fatih Portakal, AKP’li üyeleri eleştirdi. Portakal şunları kaydetti:

“#İstanbulBelediyesi'nin ne korkusu olabilir ki #AKP'li üyeler mahkemeye başvurup kamu faydası için yapıldığını düşünduğüm #imamoğlugenelgesini mahkemeye taşımış olabilirler? Peki mahkeme genelgenin yürütmesini neden durdurmuş olabilir? Kendinizden eminseniz endişeye mahal yok.”

“Ben vergi veren yurttaşım. Yönetimin ömrü kısa veya uzun olsun el değiştiren ya da değiştirmeyen tüm belediyelerde şeffaflığı önemsiyorum. Gelirleri ne giderleri ne hatta ihaleleri ne merak ediyorum? Özellikle de 25 yıldır #AKP'li başkanlar tarafından yönetilen ist. ve Ank.”