Sözcü Plus Giriş

Rakip olan muhtar adayı baba ve oğlu, oylarını kullandı

Bursa'nın Orhangazi ilçesi Heceler Mahallesi'ne bir süredir küs olan muhtar adayı baba ve oğlu, oylarını kullandı.

Halil ATAŞ / Bursa
11:47 -

Orhangazi ilçesinin 210 seçmenli Heceler Mahallesi’nde mevcut muhtar Ali Sevinç, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde ikinci dönem muhtar olabilmek için yeniden aday oldu. Babasıyla uzun süredir küs olan oğlu Zafer Sevinç de muhtarlığa adaylığını koydu.

31 Mart Yerel seçimlerinde Orhangazi’ye bağlı Heceler Mahallesi’nde belediye başkanlığı ve meclis seçimlerinin yanı sıra muhtarlık seçimlerinde de büyük heyecan yaşanıyor. 210 seçmenli Heceler Mahallesinde mevcut muhtar Ali Sevinç, ikinci dönem için de muhtarlığa yeniden aday olurken, aralarında uzun süredir küskünlük bulunan oğlu Zafer Sevinç’de muhtarlığa aday olmuş, baba oğulun adaylıkları Türkiye gündeminde konuşulmuştu.

İLGİLİ HABERMuhtarlıkta babasına rakip oldu evlatlıktan reddedildi!Muhtarlıkta babasına rakip oldu evlatlıktan reddedildi!

Yaklaşık 2 aydır seçim çalışmalarını sürdüren baba Ali Sevinç ile oğlu Zafer Sevinç, sabah saatlerinde mahalleye kurulan 1098 Nolu sandıkta oylarını kullandı. Muhtar Ali Sevinç, seçim gününün gelip çattığını belirtip, mahalleleri için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ali Sevinç, “7 muhtar adayımız var. Vatandaşlarımız tercihini kullanacak. Diğer adaylarla da uzaktan da olsa akrabalıklarımız var. Hayırlı olsun” dedi.

Oğlu Zafer Sevinç ise; “Biz çalışmalarımızı yaptık. Şimdi kararı mahalle sakinlerimiz verecek. Mahallemiz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Son güncelleme: 14:08 31.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more