Ramazan bayramı için geri sayım! Ramazan Bayramı ne zaman?

11 ayın sultanı Ramazan Ayı sonrasında Ramazan Bayramı kutlanacak. Bayram haftasında 9 gün tatil olacağı açıklanmasının ardından vatandaşlar rezervasyonlarını ve planlarını yapmaya başladı. Peki Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek? İşte 2019'da Ramazan Bayramı tarihi...

Ramazan bayramı için geri sayım! Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan ayında oruçlar tutulup, namazlar kılınırken büyük heyecan ile de bayram bekleniyor. Ramazan ayının her sene farklı bir tarihe denk gelmesi nedeniyle vatandaşlar bu sene ‘Ramazan ayı ne zaman başlıyor?' sorusuna bir yanıt arıyor.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor. 4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak.

Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz? İşte örnek iftar ve sahur menüsü... İlginizi Çekebilir Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz? İşte örnek iftar ve sahur menüsü...

RESMİ KURUMLAR İÇİN 9 GÜNLÜK TATİL!

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”