Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün? İşte 2019 Ramazan Bayramı tatili tarihleri…

Ramazan ayının son günlerini idrak ediyoruz. 9 günlük bayram tatiline ise kısa bir süre kaldı. Bayram için planlarını yapmaya başlayanlar, hangi tarihlerin tatil olduğunu öğrenmek için araştırmalarına başladı. Peki Ramazan Bayramı ne zaman? İşte 2019 Ramazan Bayramı günleri...

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün? İşte 2019 Ramazan Bayramı tatili tarihleri…

Milyonlarca tatilci bu sene de yollara düşecek. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamayla bu sene Ramazan Bayramı'nda 9 gün tatil yapılacağı belirtildi. Yılın en önemli günlerini karşılamak için Müminler hazırlıklarına koyuldu. Peki Ramazan ayı ne zaman, hangi gün başlıyor? İşte 2019 Ramazan Bayramı tarihleri…

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek. Cumhurbaşkanlığı’nın yayınladığı kararname ile 7 Haziran 2019 Cuma, 8 Haziran 2019 Cumartesi ve 9 Haziran 2019 Pazar günleri de bayram tatiline dahil edilecek.

KAÇ GÜN TATİL YAPACAĞIZ?

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”