Sözcü Plus Giriş

Ramazan ne zaman başlayacak? 11 ayın sultanı geliyor… İlk oruç ne zaman? İşte Ramazan’ın başlangıç tarihi!

İslam alemi bir Ramazan'a daha hazırlanırken Ramazan ayının tam olarak ne zaman başlayacağını ilk orucun ne zaman tutulacağını araştırıyor. Ramazan'ın başlangıcı, bitişi ve kadir gecesi tarihi araştırılırken önem taşıyan tarihler haberimizde yer alıyor...

09:26 -
Ramazan ne zaman başlayacak? 11 ayın sultanı geliyor… İlk oruç ne zaman? İşte Ramazan’ın başlangıç tarihi!

Ramazan ayı, günahların af, duaların kabul olduğu en kutsal aydır. Onbir ayın sultanı Ramazan ayının başlangıcına çok kısa bir zaman kaldı. Milyonlarca Müslüman yılın en mübarek ayı için hazırlıklarını yapıyor.Ramazan ayı 6 Mayıs Pazartesi günü başlıyor, 3 Haziran Pazartesi günü sona eriyor. Ramazan ayında gündüzleri oruçlar tutulacak. Akşamları iftarın ardından vakit namazları ve teravih namazı kılınacak.

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK, NE ZAMAN BİTECEK?

Ramazan’ın 1. günü ise 5 Mayıs 2019 pazar günü başlayacak. 4 Haziran, Salı 2019 günü ise son gündür.

2019 Ramazan ayı başlangıcı: Ramazan ayı ne zaman?

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Ramazan ayının son haftasına denk gelen Kadri gecesi 2019 yılında 31 Mayıs’ta idrak edilecek.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU

Açıklamada yer alan, Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Son güncelleme: 09:32 22.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more