“Recep Özel, halis muhlis FETÖ’cü”

AKP’nin eski milletvekili, Karar Gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, AKP’nin YSK Temsilcisi Recep Özel için “Halis muhlis FETÖ’cü” dedi.

“Recep Özel, halis muhlis FETÖ’cü”

Ocaktan, “Dindarlar hiç böyle bir hayal kurmamıştı” başlıklı köşe yazısında, YSK kararını protesto eden sanatçılar için “Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın” ifadesini kullanan Özel'i eleştirdi. Mehmet Ocaktan köşesinde şu ifadeleri kullandı:

Yerel gazetede çıkan haber sosyal medyada ses getirdi.

“FETÖ lideri Fetullah Gülen'in özel olarak “namaz takkesi hediye ettiği” ve de himmet dairesinin içinde yer alan şanslı(!) bir vekil. Vekilimiz gerçekten olağanüstü bir şansa sahip, zira Bank Asya'nın önünden geçenlerin bile yargılandığı bir Türkiye'de, o hala AK Parti'nin en cengaver FETÖ'cü temsilcisi olmaya devam ediyor. İşte şimdi bu FETÖ'cü vekil çıkmış, YSK'nın hukuk cinayetini savunmak için güya aklınca herkese laf çakıyor, bunu yaparken de ‘siyasetin dili'ni seviyesizleştirmede hiçbir sınır tanımıyor. Dindar-muhafazakar kesimlerin nasıl bir kirlilik denizinin etrafında dolaştığını gösteren bundan daha iyi bir örnek olabilir mi? En dramatik olanı da, 15 Temmuz ihanetine rağmen, AK Parti'nin hâlâ bir FETÖ'cü tarafından savunuluyor olmasıdır.”

Mehmet Ocaktan