Reza Zarrab’ın köşkünde keşif yapıldı

İstanbul Kandilli’deki köşkte, izinsiz inşai ve fiziki müdahale yaptırdığı ortaya çıkan Reza Zarrab ile inşaatı yapan Firuz Akın Han’ın yargılandığı dava kapsamında usulsüz inşaatın tespit edilmesi için köşkte keşif yapıldı. Bilirkişilerin de aralarında bulunduğu heyet köşkte yaklaşık 45 dakika boyunca incelemelerde bulundu.

Sözcü, 2015 yılında Reza Zarrab’ın İstanbul Kandilli'deki korunması gereken kültür varlığı olarak tescilli köşkte, izinsiz inşai ve fiziki müdahale yaptırdığını ortaya çıkarmıştı.

FOTO:SÖZCÜ

Sözcü’nün haberinin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski CHP'li meclis üyesi Hüseyin Sağ'ın şikayeti üzerine, Reza Zarrab ile inşaatı yapan Firuz Akın Han hakkında “imar kirliliğine neden olma” ve “2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet” suçlarından 10'ar yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Şyarkıcı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab ABD’de bulunuyor.

Bugün dava kapsamında köşkte keşif yapıldı.

FOTO:SÖZCÜ

Anahtarla kapısı açılan köşke; bir bilirkişi, 3 inşaat mühendisi ve bir mimardan oluşan 5 kişilik heyet giriş yaptı. Heyetin incelemeleri yaklaşık 45 dakika sürdü.

FOTO:SÖZCÜ

Öte yandan Anadolu 9. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi 19 Mart tarihinde görülen duruşmada verdiği ara kararda, köşkün anahtarının Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'e sorulmasına, bulunamazsa kapının çilingir tarafından açılmasına karar vermişti.

Köşkü yıkamadılar İlginizi Çekebilir Köşkü yıkamadılar