Sözcü Plus Giriş

Sabahattin Önkibar’dan çağrı: Zaten devletin takibindeyim, kayıtlar çıksın

Türkiye Gazetesi dün “SÖZCÜ’nün gölge patronu Ertuğrul Akbay’ın, İhlas aleyhine yalan yanlış konuşması için Sabahattin Önkibar’a 350 bin lira ödediği tespit edildi” iftirasıyla piyasaya çıktı. Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, iftiralara köşesinden “Şerefsizliğe karşı MİT ve Emniyet’e çağrı!” başlıklı yazısıyla yanıt verdi.

Güncellenme: 10:59, 01/02/2019
Sabahattin Önkibar’dan çağrı: Zaten devletin takibindeyim, kayıtlar çıksın

İşte o yazı: “Hayatımda Ertuğrul Akbay'ı hiç görmedim. Telefonla bir kere bile konuşmadım ve mesajlaşmadım. Aynı ortamlarda hiç bulunmadım. Pek çok gazeteci gibi benim telefonlarım devlet tarafından 30 yıldır dinlenir, mesajlarım takip edilir. MİT ile Emniyet istihbarata çağrı yapıyorum. Ertuğrul Akbay veya onun adamı olan bir müteahhit veya yakını ile konuştuğum, görüştüğüm, buluştuğum ispatlansın kendimi yakmazsam şerefsizim.

ANKARA DIŞINA ÇIKMADIM

Aynı şekilde birkaç aydır Ankara dışına hiç çıkmadım. Otoyollarda ve İzmit şehir içinde kameralar var. Son birkaç ay aracımla İzmit'e gittiğim ve orada görüldüğüm zerre bir görüntü ile kanıtlansın yine aynı şeyi yapmazsam alçağım… Bankalar Birliği'ne çağrı yapıyorum, bütün banka kayıtlarım incelensin. Son aylarda şahsımın hesabına, çalıştığım kurumun dışında şüpheli herhangi bir yerden bir liralık bir giriş bile oldu ise yine her suçlamayı kabul edeceğim… Peki bunları niye mi yazıyorum.

ZATEN KİTABIMDA VAR

Güya SÖZCÜ Gazetesi'nin benimle yaptığı röportajın karşılığı olarak patron Ertuğrul Akbay'dan 350 bin lira almışım… Parayı da güya CHP İzmir Belediyesi'nden ihale alan bir müteahhit bana İzmit'te bir kafede teslim etmişmiş… Bre utanmazlar! Bre arsızlar! Ulan Sözcü Gazetesi'ne yaptığım açıklamaların tamamı, uzun yıllar önce yazıp yüz bine yakın satan “Takkeli Firavunlar” kitabımda var. Ve o kitaba Amerikan vatandaşı olan Mücahit Ören 1 milyon (trilyon) liralık tazminat davası açtı ama kaybetti yani ben kazandım.

WHATSAPP'IM KAPALI

Ve gelelim yapılan alçaklığı suçüstü yapmaya. Ben akıllı telefon teknolojisi cahiliyim ama bilen isimlere dün sabah şunu sordum: Whatsapp'a kapalı telefona konum atılabilir mi? Hayır dediler… Eğer öyle ise buradan avazım çıktığı kadar çığlık atıyorum. Benim 20 yıldır kullandığım 0 532 745 20 … numaralı cep telefonum Whatsapp'a sürekli kapalı ki pek çok dostum bana bu konuda sitem bile etmiştir. Açın sorun Turkcell'e, beni doğrulamazsa atılan iftirayı bile kabulleneceğim. Öyle iken güya atılan konum belgesini gazetelerinde yayınlıyorlar, pes!.. Bu yapılan komplo kurup suç yaratma ve itibar suikastıdır ve buradan savcılara suç duyurusunda bulunuyorum. Ey Türkiye gör bak, dün Fetullahçıların yaptığını bugün Amerikalı Mücahit yapıyor… Şahsımla alakalı bir şey bulamayınca, böyle bir montaj yalana başvurdular ama Allah büyük suçüstü oldular… Ulan korkacak zerre bir şeyim olsa, herkese meydan okuyabilir miydim? (…) Bu arada malum İhlas Finans konusunda panikteler. AKP'li Sanayi Bakanı Ali Coşkun'un, “İçi boşaltıldı” beyanı ortada. Keza AKP'nin göreve getirdiği TMSF eski Başkanı Ahmet Ertürk “Hortumlama var” diyor, ki bu iki isim namazlı abdestli. Ben de bu isimlerin söylediklerini teyit edince alçakça ve şerefsizce iftira atıyorlar. Yargıda hesaplaşacağız Amerikalı Mücahit!..”