Sözcü Plus Giriş

Sabiha Gökçen Havalimanı otogar gibi…

İstanbul Atatürk Havalimanı'nın 5 Nisan'da yeni yapılan İstanbul Havalimanı'na taşınmasının ardından Pendik'te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk yaşanmaya başladı. Yolcuların; İstanbul Havaalanı'na metro olmaması, taksi ve otobüs ücretlerinin de yüksek olması gibi etkenlerden dolayı Sabiha Gökçen'i tercih ettikleri belirtiliyor.

Fatma VURGUN
14:06 -
Sabiha Gökçen Havalimanı otogar gibi…

İstanbul Havalimanı, 29 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanı tarafından açılmıştı. İstanbul Havalimanı’nın açılmasından yaklaşık 6 ay sonra 5 Nisan 2019’da ise Atatürk Havalimanı kapatılarak ‘Büyük Göç’ adı verilen taşınma işlemiyle İstanbul Havalimanı’na taşındı.

FOTO:SÖZCÜ

Ancak İstanbul Havalimanı’na metro ulaşımı olmaması, otobüs ve taksilerde ücretin pahalı olması, yolcuları Sabiha Gökçen Havalimanı’na ‘zorunlu’ olarak yönlendirmeye başladı.

FOTO:SÖZCÜ

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolcular kontrol alanlarında ve check-in alanlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın bu hali yolcular tarafından otogara benzetildi.

FOTO:SÖZCÜ

 

İLGİLİ HABERSizin için Ankara'ya gittik geldik! İşte İstanbul Havalimanı izlenimleriSizin için Ankara'ya gittik geldik! İşte İstanbul Havalimanı izlenimleri
Son güncelleme: 14:15 26.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more