Sabiha Gökçen Havalimanı otogar gibi…

İstanbul Atatürk Havalimanı'nın 5 Nisan'da yeni yapılan İstanbul Havalimanı'na taşınmasının ardından Pendik'te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk yaşanmaya başladı. Yolcuların; İstanbul Havaalanı'na metro olmaması, taksi ve otobüs ücretlerinin de yüksek olması gibi etkenlerden dolayı Sabiha Gökçen'i tercih ettikleri belirtiliyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı otogar gibi…

İstanbul Havalimanı, 29 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanı tarafından açılmıştı. İstanbul Havalimanı’nın açılmasından yaklaşık 6 ay sonra 5 Nisan 2019’da ise Atatürk Havalimanı kapatılarak ‘Büyük Göç’ adı verilen taşınma işlemiyle İstanbul Havalimanı’na taşındı.

FOTO:SÖZCÜ

Ancak İstanbul Havalimanı’na metro ulaşımı olmaması, otobüs ve taksilerde ücretin pahalı olması, yolcuları Sabiha Gökçen Havalimanı’na ‘zorunlu’ olarak yönlendirmeye başladı.

FOTO:SÖZCÜ

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolcular kontrol alanlarında ve check-in alanlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın bu hali yolcular tarafından otogara benzetildi.

FOTO:SÖZCÜ

 

Sizin için Ankara'ya gittik geldik! İşte İstanbul Havalimanı izlenimleri İlginizi Çekebilir Sizin için Ankara'ya gittik geldik! İşte İstanbul Havalimanı izlenimleri