Sözcü Plus Giriş

Erdoğan enkaz bölgesine gitti: Alacağımız çok ders var

Kartal'da çöken binada yaşamını yitirenlerin sayısı 17'ye yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da incelemelerde bulunmak üzere enkaz bölgesine gitti. Burada gazetecilere konuşan Erdoğan "Buradan almamız gereken dersler var. Kentsel dönüşüm değişimi kesinlikle uygulayacağız. Mecburuz." dedi.

Tugay SADAY
18:20 -

Cumhurbaşkanı Erdoğan da inceleme yapmak üzere enkaz bölgesine geldi. Olay yerinde yaklaşık 15 dakika inceleme yapan Cumhurbaşkanı daha sonra yaralıları da ziyaret etmek için hastaneye geçti. Erdoğan hastane ziyaretinin ardından Alemdar ailesinin 9 üyesi için Pendik’teki cenaze namazına katıldı.

FOTO:SÖZCÜ-Tugay SADAY

“ALACAĞIMIZ BİR ÇOK DERS VAR”

Cenaze törenlerine katılacağını açıklayan Erdoğan, facia ile ilgili “Alacağımız bir çok dersler var. Savcılığın soruşturmasının ardından oturup biz de değerlendirmemizi yapıp, atılması gereken adımları kararlı bir şekilde atacağız. Bütün bu çalışmalardan sonra kararlı bir şekilde adımlarımızı atacağız” dedi.

DHA

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ KESİNLİKLE UYGULAYACAĞIZ”

Hastane çıkışında da gazetecilere konuşan Erdoğan “Bütün o bölgeyi şu an incelemeye almış durumdayız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız hepsini, oradaki binaları tek tek incelemiş vaziyette, incelemeye devam ediyor ve hangi binada durum nedir, bunlara bakıyoruz. Açık söylüyorum, net söylüyorum; buralarda oturulması uygun değildir kanaati oluştuğu takdirde, biz burada,’Acaba müsaade eder misiniz filan’ demeyeceğiz, kentsel dönüşüm değişimi kesinlikle uygulayacağız. Mecburuz.” dedi.

DHA

DHA

Son güncelleme: android-time 14:37 09.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more