Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? 17 bin personel alımı detayları…

Aylardır beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımını için açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Sağlık Bakanlığınca 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı aralık ve 2020 yılı şubat aylarında iki dönem olarak yapılacak. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları...

08:35 -
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? 17 bin personel alımı detayları…

17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için sürecin başlatıldığı duyuruldu. Fahrettin Koca, yazılı açıklamasında, “Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz. Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı aralık ve şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KPSS PUANIYLA YAPILACAK

Yapılan açıklamada; “7 bin 525'i hemşire, 2 bin 182'si ebe ve 6 bin 951'i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız. Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” denildi.

YHGM GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM GİRİŞ BAĞLANTISI

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more