Sözcü Plus Giriş

Sahilde mangal yasağı tartışması

İstanbul sahilleri özellikle hafta sonu mangal yapanlarla dolup taşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Sahillerde mangal yakılmasının doğru bir iş olmadığı konusunda benim de görüşüm var zaten. Beylikdüzü'nde yasaklamış, sahili kurtarmıştık. İstanbul genelinde buna bakacağız. Öyle bir şey yok. Bir mangal yerinde yanmıyor yani. Yandığı zaman şöyle 200 metreyi etkiliyor" dedi.

18:41 -

Vatandaşlar ise mangal yasağına yönelik çalışmayı değerlendirdi. Bakırköy sahilde mangal yapmaya gelen Sümbül Mahmutoğlu, yasaklamaya karşı çıkarken belirli bölgelerin mangal için ayrılabileceğini ifade etti. Mahmutoğlu, “Tamamen yasaklanmasın. Mangal için özel yerler olsun. Mesela Atatürk Ormanı var. Orada yasak. Yasak olduğu için insanlar gitmiyor oraya artık. Orman ama mangal yok, diye gitmiyorlar. Bu sefer de yol kenarlarında mangal yapıyorlar. Aileler de keyif alıyor, mangal pikniğin bir parçası sonuçta” dedi.

İLGİLİ HABERİmamoğlu'ndan 'sahilde mangal yasağı' sinyaliİmamoğlu'ndan 'sahilde mangal yasağı' sinyali

Bayram Alp ise mangalın yasaklanması gerektiğini belirterek, “Biz buraya temiz hava almaya geliyoruz. Çevremizde başka da böyle bir yer yok. Sahiller halka açık yer. Fatih’ten geliyorum temiz hava almaya. Onlar burada bizi niye rahatsız etsinler” diye konuştu.

Şükriye Balkanlı da, “Dumanı rahatsız ediyor. Alan var alamayan var özeniyorlar, onlara günah. Sonra çöplerini, küllerini bırakıp gidiyorlar. Ben yasaklanmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.  DHA

Son güncelleme: 18:58 16.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more