Samsun’da işçiler 37 haftadır eylemde

Samsun'da işlerinden çıkarıldıktan sonra 37 haftadır tazminatlarını ve geçmiş maaşlarını alamadıklarını söyleyen çalışanlar eylem yaptı. İşçiler hükümetin kıdem tazminatını fonu girişimlerini de protesto etti. İşçiler adına konuşma yapan Ahmet Özeken, işçinin tek sigortası olan kıdem tazminatına dokunulmaması gerektiğini söyledi.

Samsun’da işçiler 37 haftadır eylemde

Samsun’da yaklaşık 1 yıl önce bir gecede işlerinden çıkarılan ve tazminat ve maaşları ödenmeyen 380 işçi, eylemlerine bu hafta da devam etti. 37 haftadır eylem yapan işçiler, Cumhuriyet meydanında toplandı. Pankart açan işçiler sloganlar eşliğinde sözkonusu şirketin
başka bir şubesine doğru yürüyüş yaptı.

Kıdem tazminatı fonu tartışması sürüyor İlginizi Çekebilir Kıdem tazminatı fonu tartışması sürüyor

KIDEM TAZMİNATI İŞÇİNİN TEK GÜVENCESİ

Atıldıkları şirket önünde işçiler adına bir açıklama yapan Ahmet Özeken, “Bunun tek sebebi ise gasp edilen tazminatlarımız. 9 ay süresi içinde hukuki süreç başlayacakken patron malını mülkünü kaçırıyor. Buradan sesleniyorum. Konkordato sürecine girerken patronun 256 tane şubesi vardı. 9 ay içerisinde 236 tane şubesini sattı, parasını aldı ve kaçtı gitti. Biz bugün hukuki süreci bırakırsak patrondan hiçbir şey alamayacağız” diye konuştu.