‘Sarallar suç örgütü’ üyeleri adliyeye gönderildi

İstanbul polisinin geçtiğimiz hafta ‘Sarallar Suç Örgütü’ olarak bilinen çeteye yönelik düzenlediği operasyonda, gözaltına alınan 22 kişi adliyeye gönderildi. Cezaevindeki Ü.S.’nin elebaşılığını yaptığı çetenin 7 cinayet olayına karıştığı belirtildi.

‘Sarallar suç örgütü’ üyeleri adliyeye gönderildi

Operasyon, 3 Mayıs'ta İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Yapılan teknik ve fiziki takip çalışmalarında, aralarında bir avukatında bulunduğu 22 şüpheli belirlendi. Şüpheliler 6 ilde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

AVUKATI BİLGİ TAŞIMIŞ

Şebeke elebaşı Ü. Saral ve bazı adamları, yaşanan silahlı saldırıların ardından 2 yıl önce yakalanmıştı. Halen tutuklu olan Ü. Saral'ın avukatı vasıtasıyla suç örgütü üyelerine talimat verdiği öne sürüldü. Son operasyonda gözaltına alınan avukat Tolga Ç.'nin, cezaevindeki Ü. Saral telefon temin ettiği de öne sürüldü. Kırık görünümü verdiği koluna alçı yaptığı belirtilen Tolga Ç.'nin, telefonu alçı içerisinde cezaevine soktuğu iddia edildi.

Haklarında, “Yağma” ,“Tehdit” ,“Ateşli silahla kasten yaralama” gibi suçlardan işlem yapılan şüpheliler, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 7 gün sorgulanan şüpheliler bu sabah adliyeye sevk edildi.