Sözcü Plus Giriş

Sarıgül: CHP’de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var

CHP'den istifa edip DSP'nin Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP'nin adaylarını belirlemekte geç kaldığını ifade ederek, "Sayın genel Başkanın çevresinde ona eksik bilgiler veren ve yanlış yönlendiren kadrolar var. CHP'de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var" dedi

10:58 -
Sarıgül: CHP’de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var

DSP’nin Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CNN Türk’te katıldığı programda CHP’den istifa süreci ve Şişli adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Sarıgül’ün açıklamalarından satır başları:

CHP adaylarını  bir yıl önce açıklamalıydı

5 yıl önce “Sarıgül en değerli adayım” diyorsunuz 5 sene sonra Sarıgül’e kendi ilçesini aday yapmakta zorlanıyorsunuz. Bu meseleyi benim meselem olmaktan çıkarmak genele yaymak lazım. Bugün seçimlere 57 gün var. Hala adaylar belli değil. Nasıl bu adaylar gidecek projelerini anlatacak. Ben Ana Muhalefet’te sistem meselesine üzülüyorum. İktidar 25 yıldır belediyeleri yönetiyor. Muhalefet olarak görevimiz iktidarın yanlışlarını söylemek. Adalyların açıklanmasını toplumsal barışla yapmak lazım. CHP adaylarını 1 yıl önce açıklamalı.

CHP’de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var

Ben Kılıçdaroğlu’na asla kırgın değilim. Ben kendisinin çok iyi olduğunu biliyorum. Sayın genel Başkanın çevresinde ona eksik bilgiler veren ve yanlış yönlendiren kadrolar var. CHP’de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var.  Yarın DSP Genel Merkezi toplanacak ve resmi karar verilecek. Bana gönüllerini açtılar, onlara çok teşekkür ediyorum. 2009’da DSP’den aday olup kazandım.

Beni CHP Genel Merkezi’nden bir tek yönetici aramadı. Ben 48 aydır çalışıyorum. Sahadayım. Belediye Başkanlığı’nda boşluk vermek olmaz. Bir tek düğün, cenaze kaçırmadım. Bu çalışmaları yaptığımı herkes biliyor. CHP’den bir tek kişi beni aramadı. Sayın Kılıçdaroğlu da beni aramadı ama yakın çevresinden bana telefonlar geldi. Şişli’de 2009’da da benzer bir seçime şahit olduk. Şişli’de herkesi kucaklayacağız. Çok daha fazla oy alırsak sakın şaşırmayın.

Ekrem Bey’e başarılar diliyorum

Ekrem Bey’e başarılar diliyorum. Onunla ilgili bu saatten sonra bir şey söylemem doğru olmaz. DSP ve CHP dışında siyaset yapmam. Şişli halkı istediği için tekrar aday oldum. Geniş bir ekip ile çalışıyoruz.

Van benim için önemli. Gece depremin ardından 04:00’da Van’a ulaştık. 78 öğretmenimiz göçük altında kalmıştı. Ben Van’da Şişli öğretmen evini yaptım. Bir belediye başkanı ülkesinde bir yerde yara varsa ona merhem olmak zorundadır. Bir olay olduğunda biz Diyarbakır’a gidiyoruz ama neden normal günlerde gitmiyoruz? Bir siyasi olarak ülkemin her noktasında bir olay varsa ilgilenmek zorundayım. Nereye gideceğimizin kararını biz veremeyiz.

Kafam tamamen Şişli’de. 1 yıl içerisinde orayı eski havasına kavuşturmak istiyorum. Bir şehrin marka caddeleri vardır. Eskiden de İstanbul’a gelenler Nişantaşı ve Abdi İpekçi’ye gelirdi. Biz Nişantaşı’nı gelin gibi süslerdik. Konserler, etkinlikler olurdu. Faytonlar gelirdi, yılbaşında suni kar yağdırırdık. 3 aylık süre içerisinde milyonlar oraya akardı. Oradaki esnaf 8 aylık cirolarını 3 ayda yapardı. Şişli’de sanayi, turizm, ticaret var. Şişli çekim merkezi 5 yıldır ışığı söndü ama yakın zamanda tekrar ışığını yakacağız.

DSP kararı nasıl karşılandı?

Bu kararı ben vermedim. Binlerce yurttaşımız verdi. Anketler yaptık. Yurttaşlarımız beni orada görmek istedi. Yarın 14:00’da Kurtuluş’ta etkinliğimiz var. CHP’li arkadaşlarım da geliyorlar. Büyük bölümü bizimle beraber olacak. Şişli’nin iyiliğini isteyen her siyasi partiye oy veren yurttaşlarımız var. Yarın o meydanda her siyasi partiye oy veren yurttaşlarımız olacak. Yerel yönetimlerde Şişli çok öncü bir modeldi. Bunun tekrar olmasını isteyen herkesi bekliyoruz.

Şişli’de bütün yurttaşlarımızın yüzü gülsün ama kültürler de özgür olsun. Cami, Cemevi, Sinagog ve Kiliselerimize ilk destek veren biziz. Anaların göz renkleri farklı olabilir ama gözyaşları aynıdır. Gayrimüslim yurttaşa görev veren ilk kişiyim. Bu çalışmaları ilk biz yaptık.

İzzetpaşa marka mahalle olacak

İzzetpaşa mahallemiz var orayı kentsel dönüşüme sokmak istiyorum. Orası marka mahalle olacak. Bunu da 2 yılda yapacağım. Berlin modelini örnek almayı planlıyoruz. Okullarımızın, öğretmenlerimizin mutlu olması için ben bütün okullarımızı 50 derslik dev okullar yaptım. Her şeyi MEB’den beklemek doğru değil.

Şişli trafiği nasıl biter?

Yükleme saatlerini sınırlı tutacağız. Trafik kontrolü belediyelere verilmeli. Kent planlamasında tüccarımızı ve esnafımızı düşünmemiz lazım. 4 tane yan yana aynı iş yeri olunca esnafımız iş yapmıyor. Bunun üzerinde de çalışıyoruz. Yeni Şişli’de kent planlaması muhteşem olacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more