Sözcü Plus Giriş

‘Şehit cenazesine almayın’ deyip ‘geçmiş olsun’ mesajı verdi

"CHP'lileri şehit cenazesine almayın" diye talimat veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün şehit cenazesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik düzenlenen saldırı için "Bir şehit cenazemizde böyle bir olayın kabul edilmesi elbette mümkün değildir. Geçmiş olsun" dedi.

07:36 -
‘Şehit cenazesine almayın’ deyip ‘geçmiş olsun’ mesajı verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ilişkin, “Bir şehit cenazemizde böyle bir olayın kabul edilmesi elbette mümkün değildir. Geçmiş olsun.” dedi.

“CHP’LİLERİ ŞEHİT CENAZELERİNE ALMAYIN” TALİMATI VERMİŞTİ

Bakan Soylu bir süre önce yaptığı açıklamada ise “CHP’lileri şehit cenazelerinde protokole almayın. Onların gideceği adres başka. Böyle bir talimat verdim. ‘CHP il başkanlarını bundan böyle şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ dedim. Bu kadar basit. Onların gideceği adres PKK terör örgütü mensuplarının cenazeleri var. Sandıkta beraberlerse cenazede de birlikte olsunlar” demişti.

 

CHP, SOYLU’NUN İSTİFASINI İSTEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını istedi. Kaya, CHP liderine yapılan saldırı sırasında bölgede çok sayıda güvenlik görevlisi olmasına karşın saldırıya seyirci kaldıklarını savundu.

Kaya “Hiçbiri bizi korumaya yönelik adım atmadı. Emniyet Genel Müdürü vardı. Ankara İl Emniyet Müdürü de vardı. Cenaze namazında dahi bizi taciz ettiler. ‘Bay Kemal’ buraya niye geldin diye bağırıyorlardı. Bu işi yapanlar bu köyden, Çubuktan değil. Tamamen organize. İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Kendi tedbirini alamayan bir jandarma ve emniyet var. Sokakta masum eylemlere gaz sıkanlar nerede?” dedi.

Son güncelleme: 10:08 22.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more