Sözcü Plus Giriş

Güvenlik görevlisini ‘Sen bizi hastamızın yanına neden almadın?’ diyerek dövdüler

Hatay'ın İskenderun ilçesinde devlet hastanesinde ağır vakalara müdahale edilen 'kırmızı alan'a hasta yakınlarını almadığı iddia edilen güvenlik görevlisi Harun Ece, gittiği pazarda 20 kişilik grup tarafından eşi ve çocuğunun yanında dövüldü. 15-20 kişiden oluşan grupta yer alan kişilerin darp sırasında "Sen bizi hastamızın yanına neden almadın?" dediği belirtildi.

17:40 -

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki devlet hastanesinde hasta yakınlarını, ağır vakalara müdahale edilen ‘kırmızı alan’a almayan güvenlik görevlisi Harun Ece, alışveriş için gittiği pazarda dövüldü. Yaklaşık 20 kişilik grup, yanında eşi ve çocuğu da olan güvenlik görevlisini, “Sen bizi hastamızın yanına neden almadın?” diyerek, darbetti.

DHA

İddialara göre, geçen hafta İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılan bir hasta kırmızı alanda, acil müdahaleye alındı. Ancak hasta yakınları, riskli vakaların alındığı ‘kırmızı alan’ olarak nitelendirilen bölgeye girmek istedi. Güvenlik görevlisi Harun Ece ise duruma engel oldu.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNE EŞİ VE ÇOCUĞUNUN YANINDA SALDIRDILAR

Bu olaydan 2 gün sonra Harun Ece, eşi ve çocuğunu da yanına alarak, pazara gitmek için evden çıktı. Bu sırada 15-20 kişilik bir grup, “Sen bizi hastamızın yanına neden almadın?” diyerek, Ece’ye saldırdı. Başından yaralanan Harun Ece, görev yaptığı hastaneye götürülerek, tedavi edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, bugün İskenderun Devlet Hastanesi önünde toplanan Hak-iş Konfederasyonu’na bağlı Öz-Güven-Sen Sendikası üyeleri olaya tepki gösterdi.

İLGİLİ HABERŞehit Uzman Çavuş, törenle memleketi Hatay'a uğurlandıŞehit Uzman Çavuş, törenle memleketi Hatay'a uğurlandı

Sendikanın İl Başkanı Faruk Keleş, güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanlarının hiçbir ayrım yapmadan hastalara en üst düzeyde sağlık ve güvenlik hizmeti sunmak için ciddi fedakarlıklar, sorumluluklar üstlenerek, görev ifa ettiklerini belirtti. (DHA)

Son güncelleme: 00:04 06.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more