Sözcü Plus Giriş

14 Şubat 2019 hangi güne denk geliyor? Sevgililer Günü hangi gün?

Sevgililer Günü 2019'da hangi güne denk geliyor sorusunu soran birçok kişi Sevgililer Günü için hazırlıklarını sürdürüyor. Sevgililer Günü 2019'da 14 Şubat Perşembe gününe denk geliyor. Yani bu sene Sevgililer Günü perşembe gününe denk gelecek.

11:04 -
14 Şubat 2019 hangi güne denk geliyor? Sevgililer Günü hangi gün?

Sevgililer Günü ne zamana gelecek sorusu kutlama planları yapan çiftler tarafından merak ediliyor. Sevgililer Günü için kısa süre kaldı ve planlar hazırlanmaya başladı. İşte Sevgililer Günü ne zaman sorusunun cevabı…

İşte en güzel Sevgililer Günü mesajları! Sevgililer Günü neden kutlanıyor?

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ NEDİR?

14 Şubat Sevgililer Günü'nün kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanır. 14 Şubat Sevgililer Günü Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” olarak bilinir.

Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır. Valentine Romalı askerlerin evlenmesinin yasak olduğu dönemlerde; gizlice evlenmelerine yardım ettiği için öldürülmüştür. Bu nedenle 14 Şubat Sevgililer Günü kutlanır. Madem kutlanıyor o zaman o hediyeler illa ki alınacak. Gelin 14 Şubat Sevgililer gününde kadınlara ne hediye alacağınıza şöyle bir göz atalım.

Son güncelleme: android-time 07:44 14.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more