Sözcü Plus Giriş

Silahla vurulan avukat, hayatını kaybetti

İstanbul Barosu avukatlarından Hüseyin Yama, Ümraniye’deki ofisinde ziyaret ettiği Mehmet Sabri K.’nın silahından çıkan kurşunla vurularak hayatını kaybetti. Olayın ardından sağlık ekiplerine haber verdikten sonra teslim olan Mehmet Sabri K. ilk ifadesinde, “Sohbet ederken konu silahlardan açıldı. Bende kendi silahımı gösterirken yanlışlıkla öldürdüm” dedi.

Tugay SADAY
12:40 -
Silahla vurulan avukat, hayatını kaybetti

Müteahhitlik yapan Mehmet Sabri K. İstanbul Barosu avukatlarından Hüseyin Yama'yı 8 Temmuz Günü görüşme yapmak için Ümraniye'deki ofisine çağırdı. Görüşme esnasında Mehmet Sabri K.'ya ait tabanca ateş aldı. Tabancadan çıkan kurşun isabet etmesi sonucu avukat Hüseyin Yama ağır yaralandı. Olayın hemen ardından Mehmet Sabri K. polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Hüseyin Yama hastaneye kaldırılırken, Mehmet Sabri K. ise durumu polise anlatarak teslim oldu. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen avukat Hüseyin Yama kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

“YANLIŞLIKLA OLDU İDDİASI”

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Mehmet Sabri K.'nın ifadesi alındı. Mehmet Sabri K. ilk ifadesinde, “Hüseyin Bey ile ofisimde sohbet ediyorduk. Konu silahlardan açıldı. Ben de çekmecemde bulunan ruhsatlı silahımı göstermek için çıkardım. Silahımı gösterirken aniden bir el ateş açıldı. Olayı yanlışlıkla gerçekleştirdim” dediği öne sürüldü. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü devam ederken, Mehmet Sabri K. sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

CENAZE TÖRENİ YARIN

Hüseyin Yama için yarın saat 11:00 de İstanbul Anadolu Adliyesi önünde tören düzenlenecek. Yama’nın cenazesi daha sonra Esat Paşa Merkez Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Ihlamur Kuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

Son güncelleme: 16:24 11.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more