Sözcü Plus Giriş

Çürük raporu almak için doktoru rehin aldı

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kasımpaşa Ek Hizmet Binası’nda psikiyatri servisinde çalışan bir doktor, askerlik yoklaması için muayene olmaya gelen C.G. tarafından rehin aldı. Binada 3-4 el ateş eden C.G. polislerce gözaltına alınırken, C.G.’nin olayı çürük raporu almak için yaptığı öne sürüldü.

Tugay SADAY
11:30 -

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kasımpaşa Ek Hizmet Binası'na askerlik yoklaması için muayene olmaya giden C.G. psikiyatri servisinde sıraya girdi. Bir süre burada bekleyen C.G. sıranın kendisine gelmesi üzerine psikiyatri doktoru Onat Yılmaz'ın odasına girdi. Burada doktor Yılmaz ile tartışan C.G., daha sonra belindeki silahı çıkartarak doktor Onat Yılmaz'ı rehin aldı.

HASTANEDEN SİLAH SESLERİ YÜKSELDİ

Binadan 3-4 el silah sesinin duyulması üzerine hastanede büyük bir panik yaşanırken, ihbar üzerine hastaneye çok sayıda polis sevk edildi. Polis, silahlı C.G.'yi yaklaşık 10 dakika süren ikna çabalarının ardından ikna etmeyi başardı. Gözaltına alınan C.G. daha sonra polis merkezine götürüldü.

FOTO: İHA

ÇÜRÜK RAPORU İDDİASI

Emniyete götürülerek sorguya alınan şüpheli C.G.'nin çürük raporu almak için olayı gerçekleştirdiği öne sürüldü. C.G.'nin olayda kullandığı tabancanın da kurusıkı olduğu iddia edildi.

“İÇERİDE BÜYÜK PANİK OLDU”

Olayın yaşandığı sırada hastanede olan Seda Osman isimli kadın, olay sırasında büyük bir paniğin yaşandığını belirterek şöyle konuştu; “Ben 3 el kadar silah sesi duydum. Baktığımda rehin almıştı doktor. Sonra görevliler koşturarak geldi. 5-10 dakika doktoru rehin aldı. Doktorun herhangi bir şeyi yokmuş. 3-4 el silah sıktı. Polisler de kapıya sıkmış. İçeride büyük bir panik oldu. Doktorlar bir odada toplandı panikle. Ben o sıra oradaydım. Silah olunca panik yaptım, korktum. Elim ayağım titredi çok korktuk”

Son güncelleme: 14:40 06.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more