Şişli’de yangın paniği

Şişli’de 9 katlı bir binanın çatısında yapılan izolasyon çalışmaları esnasında yangın çıktı. Çatıdaki yangın nedeniyle cadde araç trafiğine kapatılırken, çıkan dumanlar caddeyi tamamen kapladı. Yangında mahsur kalan çok ayıda vatandaş ise itfaiye merdiveniyle kurtarıldı.

Şişli’de yangın paniği

Şişli’de 9 katlı bir iş merkezinin çatısında izolasyon çalışmaları yapılırken yangın çıktı. Binanın en üst katında mahsur kalan 4 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangın Halaskargazi Caddesi’nde bulunan 9 katlı bir iş merkezinin çatısında saat 11.00 sıralarında çıktı.

FOTO:İHA

İddialara göre çatıda izolasyon çalışması sırasında yangın çıktı ve yangın kısa sürede tüm çatıyı sardı. Dumanları gören çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürme çalışmalarına başladı.

FOTO:İHA

Yangın nedeniyle Halaskargazi Caddesi Mecidiyeköy istikametine trafiğe kapatıldı. Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alınırken,  yangın söndürme çalışmaları sırasında caddeyi yoğun duman kapladı.  Yangın çıkan binanın en üst katından mahsur kalan 4 kişi itfaiye merdiveni yardımı ile bulundukları yerden kurtarıldı. Kurtarılan 4 kişiye ilk müdahale olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Kurtarılan 4 kişi de herhangi bir yaralanma olmadığı, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.  Yangın söndürüldü. Binanın çatısında soğutma çalışmaları devam ettiği için Halaskargazi Caddesi Mecidiyeköy istikametine trafik kapalı olduğu öğrenildi. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...