Sözcü Plus Giriş

Sivas’ta yarın okullar tatil mi? Valilik’ten açıklama geldi mi?

Türkiye'nin en çok kar yağışı alan ve en soğuk illerden biri olan Sivas bu sene de kar ile mücadele ediyor. Sivas'ta, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 105 köy yolu ulaşıma kapandı. Öğrenciler kar nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor: Peki yarın Sivas'ta okullar tatil mi? İşte ayrıntılar...

22:19 -
Sivas’ta yarın okullar tatil mi? Valilik’ten açıklama geldi mi?

Sivas’ta kar ve buzlanma ile mücadele devam ediyor. Günlük yaşamı zorlaştıran kar daha önce okulların birkaç kez tatil olmasına neden olmuştu. Şimdi ise öğrencilerin gözü kulağı Sivas Valiliği’nde… Ancak valilik konu ile ilgili henüz bir açıklama yayınlanmadı. Açıklama yapılır yapılmaz haberimizdeki yerini alacak.

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, merkezde 4, ilçelerden Divriği’de 33, Gürün’de 16, Kangal’da 48 ve Yıldızeli’de 4 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Merkez ve ilçelerde 32 greyder, 19 yükleyici, 10 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon, 29 destek aracı olmak üzere toplam 99 iş makinesi ve 211 personelle karla mücadele çalışması sürdürülüyor.

İLGİLİ HABERMeteoroloji'den son dakika hava durumu açıklaması: O illere kuvvetli yağmur ve kar uyarısı!Meteoroloji'den son dakika hava durumu açıklaması: O illere kuvvetli yağmur ve kar uyarısı!

AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more