Sözcü Plus Giriş

Akçakale’de boşaltılan bir binaya havan mermisi düştü

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda sınıra yakın bölgelerden biri olan Akçakale’de boşaltılan bir eve havan mermisi isabet etti. Büyük ölçüde boşaltılan binada ya da yaralanan olmazken, TSK havan mermisinin geldiği terör örgütü PKK mevzilerini ateş altına aldı.

Tugay SADAY / Sınırdan Bildiriyor
10:33 -
Akçakale’de boşaltılan bir binaya havan mermisi düştü

Suriye’nin kuzeyindeki teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıya tanık olan Mustafa Öncel isimli bir vatandaş, basın mensuplarına, “Siz buradayken biz kaçmayız. Ölmeye hazırız kaçmayacağız, gitmeyeceğiz. Kaçmanın bir anlamı var mı? Ölümüne kadar buradayız, devletimin, askerimin, milletimin, polisimin yanındayım” ifadelerini kullandı.

 

İKİ GÜN ÖNCE DE BİR EVE HAVAN MERMİSİ İSABET ETMİŞTİ

İki gün önce de Akçakale’de bir evin bahçesine Suriye'nin Tel Abyad kentinden gelen havan topu isabet emişti. Havan topunun isabet ettiği anda kimsenin evde olmaması sayesinde, olayda herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı.

 

İLGİLİ HABERBarış Pınarı Harekâtı'nda son dakika... Bir belde daha teröristlerden arındırıldıBarış Pınarı Harekâtı'nda son dakika... Bir belde daha teröristlerden arındırıldı
Son güncelleme: 09:58 25.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more