Akçakale’de boşaltılan bir binaya havan mermisi düştü

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda sınıra yakın bölgelerden biri olan Akçakale’de boşaltılan bir eve havan mermisi isabet etti. Büyük ölçüde boşaltılan binada ya da yaralanan olmazken, TSK havan mermisinin geldiği terör örgütü PKK mevzilerini ateş altına aldı.

Akçakale’de boşaltılan bir binaya havan mermisi düştü

Suriye’nin kuzeyindeki teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıya tanık olan Mustafa Öncel isimli bir vatandaş, basın mensuplarına, “Siz buradayken biz kaçmayız. Ölmeye hazırız kaçmayacağız, gitmeyeceğiz. Kaçmanın bir anlamı var mı? Ölümüne kadar buradayız, devletimin, askerimin, milletimin, polisimin yanındayım” ifadelerini kullandı.

 

İKİ GÜN ÖNCE DE BİR EVE HAVAN MERMİSİ İSABET ETMİŞTİ

İki gün önce de Akçakale’de bir evin bahçesine Suriye'nin Tel Abyad kentinden gelen havan topu isabet emişti. Havan topunun isabet ettiği anda kimsenin evde olmaması sayesinde, olayda herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı.

 

Barış Pınarı Harekâtı'nda son dakika... Bir belde daha teröristlerden arındırıldı İlginizi Çekebilir Barış Pınarı Harekâtı'nda son dakika... Bir belde daha teröristlerden arındırıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...