Sözcü Plus Giriş

Samsun’daki Cumhur İttifakı kavgasında ikinci görevden alma

AKP sözcüsü Ömer Çelik, Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın görevden alındığını açıkladı. Karaduman'ın yerine Samsun AKP İl Başkanlığı görevine Ersan Aksu'nun getirildiği belirtildi. Daha öncesinde ise MHP Genel Merkezi, MHP'nin Samsun İl Başkanı'nı görevden almış ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'yı disipline sevk etmişti.

İsmail AKDUMAN / Samsun
18:44 -
Samsun’daki Cumhur İttifakı kavgasında ikinci görevden alma

Cumhur İttifakı arasında yaşanan gerginlik görevden alınmalarla sonuçlandı. Samsun’daki AKP-MHP tartışması sonrası ilk hamle MHP Genel Merkezi’nden geldi. Genel merkez, Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in görevden alındığını duyurdu. MHP Samsun milletvekili Erhan Usta’nın da disiplin kuruluna sevk edildiği bildirildi.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Cumhur İttifakı krizi uyarısıErdoğan'dan Cumhur İttifakı krizi uyarısı

AKP DE GÖREVDEN ALDI

Bu gelişmeden saatler sonraysa bu kez AKP’den bir açıklama geldi ve AKP Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın görevden alındığı duyuruldu.

Hakan Karaduman

Hakan Karaduman

PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK AÇIKLADI

Açıklamayı AKP Sözcüsü Ömer Çelik yaptı. Çelik, “Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine il başkanımız istifasını Genel Merkeze sunmuştur. Boşalan Samsun il başkanlığı için Ersan Aksu görevlendirilmiştir” dedi.

İLGİLİ HABERSamsun'daki ittifak kavgasında fatura kesildiSamsun'daki ittifak kavgasında fatura kesildi

NE OLMUŞTU?

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, hafta sonu Sözcü'ye yaptığı açıklamada “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” diyerek Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AKP'nin 2 belediye verdiğini söylemişti. AKP İl Başkanı Hakan Karaduman da bu sözlere “MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler” diye yanıt vermişti.

İLGİLİ HABER'Cumhur İttifakı' kavgası'Cumhur İttifakı' kavgası

ERDOĞAN: UYMAYAN KUSURA BAKMASIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ile Samsun’da yaşanan kriz üzerine, “Cumhur İttifakı’nda kimse çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı’nın gereği neyse tüm arkadaşlarımız, tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar kusura bakmasın istirahate alırız” şeklinde uyarıda bulundu.

İLGİLİ HABERSon Dakika Haberi | Disipline sevk edilen MHP'li Usta'dan ilk açıklamaSon Dakika Haberi | Disipline sevk edilen MHP'li Usta'dan ilk açıklama
Son güncelleme: 10:13 09.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more