Sözcü Plus Giriş

AKP’li Mustafa Yeneroğlu partisinden istifa etti

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı. "Türkiye’nin geleceği konusunda çok ciddi sıkıntılar olduğunu biliyorum." diyen Yeneroğlu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetiyle geldiği partiden yine Erdoğan'ın isteğiyle ayrıldığını" dile getirdi.

Güncellenme: 15:14, 14/11/2019

Son dönemde partisine yönelik eleştirileriyle kamuoyunun gündemine gelen AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu’nun istifa açıklamasından öne çıkan noktalar özetle şöyle:

* Son zamanlarda yüksek sesle dillendirdiğim birçok konuyu biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımız takdir buyurdular, MKYK üyeliğine seçildim.

* O süreçte de Türkiye’nin önünde olan ve itibarını zedeleyen insan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılması noktasında kamuoyuyla eleştirilerimi paylaştım.

* Son iki MKYK toplantımıza bu rahatsızlıklarımın artık karşılık bulmadığı, düzelebileceğine dair bir ümit taşımadığım için katılmadım. 28 Ekim tarihinde MKYK’dan istifa ettim.

* Geçen günler içerisinde arkadaşlarımla değerlendirmeler yaptım, partimizin genel sekreteri merkeze davet ettiler. Daha sonra genel sekreterimizle yaptığım konuşmada AK Parti’nin kuruluş felsefesine dönmesi gerektiğini söyledim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi dinledi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti’den istifa etmem noktasında kanaat bildirdiğini ifade etti.

* Türkiye’nin geleceği konusunda çok ciddi sıkıntılar olduğunu biliyorum. Bugün geldiğimiz noktada bu durumun değiştirilmesinin sorumlusunun AK Parti olduğunu bütün arkadaşlarımız dile getiriyorlar.

* Türkiye’deki siyasetin yatay bir noktaya çekilmesini istiyorum. Konuşan Türkiye tasavvuruna sahip bir Türkiye istiyorum. Milletvekilliğinden istifa konusunu önümüzdeki günlerde değerlendireceğim. Hepinize hayırlı günler diliyorum.

İlginizi Çekebilirİstifa eden Yeneroğlu'nun yerine milletvekili Eyüp Özsoy göreve getirildi!İstifa eden Yeneroğlu'nun yerine milletvekili Eyüp Özsoy göreve getirildi!

MECLİSTE SANDALYA SAYISI DAĞILIMI

Yeneroğlu’nun istifasıyla AKP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 290’a düştü.
Meclis’te son durum şu şekilde oluştu:
AKP: 290
CHP: 139
HDP: 62
MHP: 49
İYİ PARTİ: 39
SAADET: 2
TİP: 2
DP: 1
BBP:1
Bağımsız: 4

İlginizi ÇekebilirMiroğlu ve Yeneroğlu'ndan 'Ahmet Altan' mesajıMiroğlu ve Yeneroğlu'ndan 'Ahmet Altan' mesajı İlginizi ÇekebilirMustafa Yeneroğlu kimdir? Mustafa Yeneroğlu kimdir?
Yayınlanma Tarihi:16:14,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more