Sözcü Plus Giriş

Ankara’daki otobüs kredisine şartlı onay!

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın geçtiğimiz gün duyurduğu düşük maliyetli kredi ile alınacak 300 otobüs hakkında yeni bir gelişme yaşandı. ABB Meclisi'nin AKP'li ve MHP'li üyeleri, Yavaş'ın bulduğu kredinin kullanımını için şartlı evet diyerek konuyu hukuk komisyonuna gönderdi.

19:12 -

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi'nde, daha önce komisyonda AKP ve MHP oylarıyla reddedilen ‘Belediyeye 300 yeni otobüs alınmasına ilişkin borçlanma teklifi’ gündeme alındı.

AKP ve MHP, Yavaş'ın yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına bulduğu kredi borçlanması teklifine, şartlı ‘evet’ dedi.

İLGİLİ HABERABB Meclisi onaylarsa Ankara'ya 300 yeni otobüs alınacak!ABB Meclisi onaylarsa Ankara'ya 300 yeni otobüs alınacak!

HUKUK KOMİSYONUNA GÖNDERİLDİ

AKP ve MHP’li belediye meclis üyelerinin 300 otobüs alımı için kullanılmak istenilen kredi konusundaki hukuki konuların incelenmesi için şartlı evet dediği öğrenildi. Hukuk komisyonuna sevk edilen kredinin incelenmesinden sonra kabul edileceği ortaya çıktı.

YAVAŞ, KREDİYLE İLGİLİ ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Yavaş daha önce yaptığı açıklamasında, “Değerli hemşehrilerim; Ankara'da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk. Belediye meclisimizin de bu talebi Ankara halkı için onaylayacağına inanıyorum.

Yeni otobüs alabilmek için belediye meclisimizden borçlanma için yetki istedik. Cuma günü umuyorum ki tüm Ankaralıların hayrına olan ve sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ‘kendi kredinizi kendiniz bulun’ söylemine uygun olarak dış krediden borçlanma talebimizin onaylanmasını umuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 

Son güncelleme: 09:13 17.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more