Sözcü Plus Giriş

Antalya’da hangi ilçelerde okullar tatil? Antalya’da fırtına tatili ilan edildi!

Antalya bunu da gördü! Antalya'da fırtına tatili ilan edildi... Antalya’nın 5 ilçesinde yarın beklenen fırtına ve hortum riski nedeniyle eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. Kaş ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan fırtına, ağaçları devirdi, seraların plastik örtülerini yırttı. Antalya'nın hangi ilçelerinde fırtına sebebiyle okullar tatil oldu...

19:41 -
Antalya’da hangi ilçelerde okullar tatil? Antalya’da fırtına tatili ilan edildi!

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, Antalya'nın Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde fırtına ve hortum riski uyarısında bulunuldu. Antalya Valiliği, bu 5 ilçede yarın beklenen meteorolojik durumu dikkate alarak tüm resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara verilmesini kararlaştırdı. Antalya Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğümüzün uyarısı gereği; 5 ilçemizde (Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş) fırtınanın hızının 100 km/sa geçeceği ve hortum riski oluşturacağı değerlendirildiğinden Valiliğimizce 06.02.1019 Çarşamba günü tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bir gün ara verilmiştir” denildi.

DHA

AĞAÇLAR YIKILDI

Kaş´a bağlı Palamut Mahallesi´nde etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi, bazı ağaçlar devrildi.  Ana trafonun üzerine devrilen bir ağaç ise mahallede elektriklerin kesilmesine neden oldu. Eşen Çayı kenarındaki ormanlık alanda çıkan yangına, Kaş ve Muğla´nın Seydikemer ilçesindeki orman ekipleri müdahale etti.

DHA

Çayköy ve Çavdır mahallelerinde ise şiddetli rüzgar nedeniyle seraların plastik örtüleri yırtılarak, zarar gördü.

DHA

DHA

İLGİLİ HABERAntalya'da hortumun vurduğu seralarda servet yatıyorAntalya'da hortumun vurduğu seralarda servet yatıyorİLGİLİ HABERTarım Bakanlığı'ndan hortum açıklamasıTarım Bakanlığı'ndan hortum açıklamasıİLGİLİ HABERAşırı soğuklar, aşırı sıcaklar, hortumlar... Havalara neler oluyor?Aşırı soğuklar, aşırı sıcaklar, hortumlar... Havalara neler oluyor?

 

 

Son güncelleme: android-time 07:50 06.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more