Sözcü Plus Giriş

Bakan Pakdemirli’den Melen Barajı açıklaması: Problem olduğu doğrudur

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Melen'de (baraj) ufak bir teknik problem olduğu doğrudur. Bunun da gereğini yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Strateji Ofisi bunu imzaladı. Hiç iş yapmazsan hata da yapmazsın, binlerce baraj yaparsan bir tanesinde de ufak bir problem olabilir" dedi.

20:54 -
Bakan Pakdemirli’den Melen Barajı açıklaması: Problem olduğu doğrudur

TBMM Genel Kurulunda bakanlığının 2020 yılı bütçesine ilişkin konuşan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, son 17 yılda suyun akışına yön veren politikalar izlediklerini, baraj sayısını 276’dan 841’e çıkardıklarını kaydetti.

İLGİLİ HABERBarajlarda son 10 yılın en düşük doluluk oranıBarajlarda son 10 yılın en düşük doluluk oranı

Kurulu gücü de 12 bin 500 megavattan 29 bin megavata çıkardıklarını dile getiren Pakdemirli, ayrıca 2023 yılında 8,5 milyon hektar alanda sulamaya da ulaşmış olacaklarını söyledi.

İLGİLİ HABERİki barajlı ilçede su yokİki barajlı ilçede su yok

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’İN SU KONUSU

Ankara, İzmir ve İstanbul’un su problemlerinin konuşulduğunu hatırlatan Pakdemirli, “Biz inşallah Ankara, İzmir ne de İstanbul’u susuz bırakmadık, bırakmayız ve bırakmayacağız. Ankara’da Gerede Sistemini açtık ve 2045 yılına kadar Ankara’nın su problemini çözdük.” dedi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Hükümetten 'Kanal İstanbul' açıklaması!Son dakika... Hükümetten 'Kanal İstanbul' açıklaması!

“MELEN’DE PROBLEM OLDUĞU DOĞRUDUR”

İstanbul’da su sıkıntısına ilişkin bir haberi gösteren Pakdemirli, CHP Grubu’na yönelik, “Bu, İstanbul’da sizin yarattığınız manzaradır. Biz, İstanbul’u susuzda da bırakmayacağız. Melen’de (baraj) ufak bir teknik problem olduğu doğrudur. Bunun da gereğini yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Strateji Ofisi bunu imzaladı. Hiç iş yapmazsan hata da yapmazsın, binlerce baraj yaparsan bir tanesinde de ufak bir problem olabilir.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERİBB Meclisi'nde Melen ve Kanal İstanbul gerilimiİBB Meclisi'nde Melen ve Kanal İstanbul gerilimi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, baraj projesiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

* Geçtiğimiz aylarda Melen Barajı’nı ziyaret etmeme rağmen konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapmadım. Melen Barajı ile ilgili ilk konuşan ‘İstanbul’un 3 aylık suyu kaldı. Ne yapacaksın?’ diyen Sayın Cumhurbaşkanıdır.

* Projedeki çatlakların sebebi yapımdaki yanlış tercihtir. İnşaatın yığma taş ile yapılması önerildiği halde betonla yapılmasıdır.

* İSKİ Genel Müdürümüzü DSİ ve Bakanlık ile ilişkilendirilerek projenin düzeltilmesi için 2020’de kaynak ayrılmasını talep ettik. Ancak yapım için bütçe tahsis edilmedi. Yapılan barajın parasını İSKİ yani İstanbullular ödüyor.

İLGİLİ HABERİmamoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' çıkışı: Fatih Sultan Mehmet dirilse hesap sorarİmamoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' çıkışı: Fatih Sultan Mehmet dirilse hesap sorar

BAKAN PAKDEMİRLİ KONUŞURKEN SES SİSTEMİ ARIZALANDI

Meclis Genel Kurulunda, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların 2020 yılı bütçelerinin görüşmelerinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuşurken ses sistemi arızalandı. Oturuma ara verildi.

Arıza giderildikten sonra Bakan Pakdemirli konuşmasına devam etti. (AA-SÖZCÜ)

Son güncelleme: 09:10 17.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more