O şehir eşkıyalarına tutuklama

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde polise mukavemet ettikleri görüntüler sosyal medyada yayınlanan 2 kişi, soruşturma kapsamında tutuklandı. Zanlıların hastane çıkışında polislere mukavemetleri sosyal medyada gündeme gelmişti.

Balıkesir’de, üniversite öğrencisi A.D.’yi (25) dövüp, parasını ve cep telefonunu gasp ettikleri iddia edilen Nihat Y. (21) ve Burak B. (24), çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şehir eşkıyaları hastane içinde polisi tehdit etti İlginizi Çekebilir Şehir eşkıyaları hastane içinde polisi tehdit etti

Olayı inceleyen polis ekipleri, A.D’yi sağlık raporunu almak için Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesine getirdi. O sırada parmağından yaralanan N.Y. ve B.B. de aynı hastaneye gelerek tedavi olmak istedi. A.D. kavga ettiği kişileri görünce durumu polise bildirdi. Hastane polislerince uzaklaştırılmak istenen N.Y ve B.B, ekiplere mukavemet gösterdi.

Daha sonra bölgeye gelen takviye ekiplerce gözaltına alınan N.Y. ve B.B. hakkında “Kasten adam yaralama” ve “Görevli memura mukavemet, hakaret ve tehdit” suçundan işlem başlatıldı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar mahkemece tutuklandı.

BALIKESİR’DE KARIŞTIKLARI BİR KAVGA SONRASI GİTTİKLERİ HASTANEDE POLİS İLE TARTIŞTIKLARI GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA YAYILAN 2 ŞAHIS ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ.

A.D’nin kız kardeşi Beril D. yaptığı açıklamada, “Bu kişiler ağabeyimi dövüp kanala atmaya çalışıyorlar. Telefonunu ve cüzdanını alıyorlar. Polisin siren sesini duyunca kaçıyorlar. Biz hastanede polislere şikayetçi olduğumuz kişileri gösterirken bu kişiler polise mukavemet göstererek hakaret içeren cümleler kurdular” diye konuştu.

Darp edilerek telefonu ve cüzdanı gasp edilen A.D., yaşadığı korku dolu anları anlattı.

Balıkesir Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi öğrencisi olduğunu belirten A.D., “Olay 24 Eylül Pazartesi akşamüzeri bulunduğumuz çocuk parkında meydana geldi. Üniversiteli yeni mezun arkadaşlarımla çardakta çekirdek yiyip, sohbet ederken 3 şahsın saldırısına uğradık. Uyuşturucu ve hap etkisinde olduğuna inandığımız ve kendilerini daha önce tanımadığımız kişilerce, bizlerden ne istediklerini anlayamadan saldırdılar. Korkuluklardan baş üstü ters düşürüldüm. Düşmenin etkisiyle sersemledim. Yüzüme tekme aldım, burnum patladı ve kanamaya başladı. Beni kaldırıp çitlerden aşağıya atmak istediler. Beni öldürmeye teşebbüs ettiler. Olaya müdahale etmek isteyen arkadaşlarıma silah çekilip, korkutuldular. Kanala düşmek için öne hamle yaptığımda ise çelme takıp, düşürdüler. Düştüm, çenemi betona çarptım ve artık kendimden geçiyordum. Üzerimden cüzdanımı ve cep telefonumu ben yerdeyken gasp ederlerken bıçaklanmamak için direnç göstermedim. Uzaktan polis siren sesleri gelince bırakıp kaçtılar. Buradan devletimin ve bütün vatan evlatlarının duyması için açık çağrıda bulunuyorum. Kamunun güvenliği, halkın emniyeti, insanlığın huzuru adına gereken ne varsa yapılmalı. Kolluk kuvvetlerinden isteğim öğrencilerin, gençlerin, kadınların, çocukların yaşam umudu olun. Benim başka devletim, sokağım, mahallem bulunmuyor. O insanlar tam teçhizatlı 2 polisten korkmuyorsa sade vatandaş olan benim elimden hiçbir şey gelmez” dedi.

AJANSLAR