Büyükçekmece’de korkutan patlama! Yaralılar var

İstanbul Büyükçekmece'de bir binada patlama sonrası çıkan yangında 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Bina büyük oranda maddi hasar meydana gelirken bir araç ise kullanılamaz hale geldi. Patlamanın yaşandığı giriş katında sahte içki imalatı yapıldığı iddia edildi.

Büyükçekmece’de Güzelce Mahallesi’nde 3 katlı apartmanın giriş katında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Bina büyük oranda maddi hasar meydana gelirken bir araç ise kullanılamaz hale geldi. Olayın yaşandığı binanın giriş katında sahte içki imalatı yapıldığı ve bu sırada kazanlardan birinin patladığı iddia edildi.

DHA

DHA

Patlama sonrası çevredeki vatandaşlar itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Alevler, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Şiddetli patlama sonrası binanın dış cephesi ve daire camları adeta tuzla buz oldu. Apartmanın avlusunda bulunan bir araçta patlama sonrası ağır hasar meydana geldi. Patlamada yaşlı bir kadının da vatandaşlar yardımı ile dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

DHA

DHA

Patlama sırasında amcası yaralanan Emrah Güler, bir anda patlama olduğunu ifade ederek, “Şu alt katta patlama gerçekleşti. Normalde kullanmadığımız eşyaları koyuyorduk orada. Ne olduysa orada olmuş ama kazan patlamamış başka bir kazan mı vardı artık bilmiyoruz. İçeriden babaannemi çıkardık. O kendisi rahatsızdı. Apartmanda 15-16 kişi oturuyordu. Amcam ağır yaralandı. Arkadaşı da hafif yaralıydı. Ne patladığını bilmiyoruz” dedi. Patlamanın kesin nedeninin itfaiye ve polis ekiplerinin incelemesi sonrası ortaya çıkacağı öğrenildi.

DHA

DHA

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...