Sözcü Plus Giriş

Ceren’in katilinin cezaevi muamması

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un, Şırnak Cezaevi'ne nakledilirken olay çıkararak nakil işlemine itiraz ettiği ve Van’daki Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne nakledildiği iddia edilmişti. Adalet Bakanlığı ise bu iddiaları yalanladı.

10:46 -
Ceren’in katilinin cezaevi muamması

Ceren Özdemir'i evinin önünde bıçaklayarak öldüren ve çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘canavarca hisle adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak Ordu’nun Perşembe ilçesinde Efirli F Tipi Cezaevi’ne gönderilen Özgür Arduç, geceyi tek kişilik hücrede geçirdi.

 

YOLDA OLAY ÇIKARDI İDDİASI

İHA’nın haberinde; Şırnak Cezaevi’ne götürülmek üzere yola çıkarılan Arduç’un araçta tepki gösterdiği ve Şırnak'a gitmek istemediğini söylediği için Van'a götürüldüğü iddia edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Adalet Bakanlığı ise söz konusu iddiayı yalanladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Genel müdürlüğümüzce, Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç'un güvenlik gerekçesiyle Ordu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan nakledilmesi uygun görülmüştür. Yapılan değerlendirmeler ve yol güvenliği dikkate alınarak, katil zanlısının 05.12.2019 tarihinde Van Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na sevkine karar verilmiş ve yapılan planlama doğrultusunda sevk işlemi gerçekleştirilmiştir. Hükümlülerin hangi kurumda kalacağı cezaevi şartları ve güvenlik durumuna göre belirlenmektedir. Bunun dışındaki bilgi ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

İLGİLİ HABERCeren Özdemir cinayetinden yeni gelişme! Zanlı suçunu itiraf ettiCeren Özdemir cinayetinden yeni gelişme! Zanlı suçunu itiraf etti
Son güncelleme: 16:06 06.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more