CHP ilçe teşkilatında kavga! Yaralılar var

CHP Eyüpsultan İlçe Binası girişinde CHP'li iki grup arasında meydana gelen kavgada 3 kişi yaralandı. Olayın faili olduğu iddia edilen şüpheli M.S.A.'nın gözaltına alındığı öğrenildi. CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, polis merkezinde ifade verdikten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada; "İlçe başkanlığımızda, yönetim kurulumuzda veya örgütümüzde olan bir kavga değildir, bir saldırıdır." dedi.

Olay, Eyüpsultan CHP İlçe Binası girişinde medyana geldi. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, CHP’den belediye başkanlığına aday gösterilen İlçe Başkanı Sinan Akçiçek’in grubu ile aday gösterilmeyen CHP’li aday adayı Emin Atmaca’nın taraftarları arasından kavga çıktı.

eyup-aa21_7328003

Kavgada, Sinan Akçiçek, ilçe yöneticisi Nuri Telek, belediye meclis üyesi Ali Haydar İşkar yaralandı. Bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastanelere kaldırıldı.

eyup-aa31_7328002

KAFTANCIOĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, olayın ardından olay yerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, “İlçe Başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darp edilmişler. Yaralanan yöneticilerimiz ve İlçe Başkanımızı hastaneye gönderdik. Bundan sonra ne olduğunu aydınlatma görevi kolluk kuvvetlerimizde. Durumlarında hayati tehlike yok. Vücutlarının belli bölgelerinde yaralanmalar var. İki ilçe yöneticimiz ve İlçe Başkanımız yaralı” dedi.

CHP EYÜPSULTAN İLÇE BAŞKANI AKÇİÇEK: OLAY KAVGA DEĞİL SALDIRIDIR

AA

AA

Hastanedeki tedavisi sonrası Eyüpsultan Polis Merkezi’ne giden CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, Akçiçek, saldırganlarla ilgili şikayetçi oldu.

Akçiçek, polis merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın kavga değil, saldırı olduğunu söyledi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin partiden belediye başkan aday adaylığı başvurusu yaptığını ancak aday gösterilmediği için bu çirkin olayı azmettirdiğini öne süren Akçiçek, “Şahsımıza değil, partimize yönelik bir saldırıdır. Bununla ilgili de gerekli şikayetlerimizi karakolda verdik. Yaralanan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızla ilgili de darp raporlarını aldık ve artık olay adli bir olay. Adliyede devam edecektir.” diye konuştu.

Öte yandan olaya karıştığı belirtilen şüphelilerden M. S. A., üzerinde ruhsatlı silahıyla olay yerine yakın noktada gözaltına alınarak Eyüpsultan Polis Merkezi’ne götürülmüştü. A’nın burada işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. AJANSLAR

eyup-aa1_7328004