Bahçeli: Milli beka can pahasına da olsa korunacaktır

Kuzey Irak ve Suriye'den gelen şehit haberleri sonrası açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Başımız sağolsun, vatan ve millet sağolsun. Unutulmasın ki, bayrak inmeyecek, ezan susmayacak, vatan bölünmeyecektir. Milli beka can pahasına da olsa korunacaktır" dedi.

Bahçeli: Milli beka can pahasına da olsa korunacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Art arda gelen şehit haberleriyle ülkenin yasa boğulduğunu ifade eden Bahçeli, “Bugün aldığımız iki ayrı kara haber yüreklerimizi kavurdu, milletimizi acıya ve yasa boğdu. Teröristler bir kez daha vatan evlatlarımıza kast etti. Ancak yılgınlığa düşmek, yeise kapılmak, yorgunluk emaresi göstermek söz konusu değildir, aksini düşünenler boş bir hayalin içindedir. Suriye'nin Azez Bölgesi'nde PKK/YPG'li canilerle çıkan çatışmada bir yüzbaşımız şehit olurken, bir binbaşımız da yaralandı. Hakkari sınırındaki bir üs noktasına caniler tarafından Irak'ın Kuzeyinden yapılan hava atışı sonucunda 3 Mehmedimiz şehit, birisi de yaralandı. Berat Gecesi 4 kahramanımızın şehadetinden sonra bugün 4 kahramanımızın daha şehit düşmesi elbette milletimizi derin bir üzüntüye sevk etti. Bilinsin ki, terörle mücadelenin amansız ve acımasız şekilde sürdürülmesi milli ve tarihi bir sorumluluktur” dedi.

Kılıçdaroğlu: Suriye ve Hakkari'den gelen acı haberlerle yüreğimiz yandı İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: Suriye ve Hakkari'den gelen acı haberlerle yüreğimiz yandı

“DESTEĞİMİZ TAM VE EKSİKSİZDİR”

Terörle mücadeleye kararlılıkla devam edilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, “Canımıza kast eden, bekamıza hançer sallayan, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne nifak ve zehir saçan, kandan ve karanlıktan beslenen insanlık canavarlarını tamamıyla imha etmek artık hepimiz için vatan görevi, hatta mukaddes bir ödevdir. Türkiye terörle mücadeleyi cesaretle, kararlılıkla devam ettirmelidir. Bu konuda desteğimiz tam ve eksiksizdir. Son terörist yok edilip son kanlı silah ele geçirilinceye kadar her türlü fedakarlık ve kahramanlık eşliğinde hıyanetin üstüne gidilmeli, hainlerin kökü kazınmalıdır. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Başımız sağolsun, vatan ve millet sağolsun. Unutulmasın ki, bayrak inmeyecek, ezan susmayacak, vatan bölünmeyecektir. Milli beka can pahasına da olsa korunacaktır” ifadelerini kullandı.

Son dakika... MSB duyurdu! 3 şehidimiz var İlginizi Çekebilir Son dakika... MSB duyurdu! 3 şehidimiz var

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...