İzmir 4.9’luk depremle sallandı! Dakika dakika son depremler…

Saat 11:40 dolaylarında Ege Bölgesi'nde hissedilen bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre Kuşadası Körfezi'nde meydana gelen depremin büyüklüğü 4.9 olarak ölçüldü. Deprem hakkında henüz açıklama yapılmazken İzmir ve çevre illerde kısa süreli korku ve panik yaşandı. İzmir depremine dair detaylar...

Ege Bölgesi’nde yerin 1.93 kilometre altında meydana gelen deprem korkuya yol açtı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğünü 4,9 olarak açıkladı. Depremin ardından aynı bölgede 3.3 büyüklüğünde bir artçı deprem meydana geldi.

DEPREMİN ARDINDAN ARTÇI FIRTINASI


İzmir’de meydana gelen depremin ardından 3 büyüklüğünde birkaç artçı sarsıntı daha gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi verilerine yukarıdaki tablodaki gibi yansıyan artçı depremler bölgedeki hareketliliğin sürdüğünü gösteriyor.

Depremin merkez üssü

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı’nın verilerine göre ise , saat 11.47’de, İzmir’in Menderes ilçesinin kırsal Çileme Mahallesi yakınlarında olan depremin derinliği 1.93 kilometre olarak ölçüldü.

PANİK ANI, GÜVENLİK KAMERASINDA

Bu arada, 4,8 büyüklüğündeki deprem sırasında yaşanan panik, güvenlik kameralarına yansıdı. Seferihisar Belediye binasında, sarsıntıyla birlikte personel ve vatandaşların, dışarıya çıkmak için koşarak merdivenlerden indikleri görüldü.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...