Erdoğan: Seçim yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir

İftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir. Halbuki bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir" dedi. İmamoğlu'na destek olan sanatçıları da eleştiren Erdoğan, "Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Seçim yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı’nda düzenlenen “Geleneksel Beyoğlu İftarı” programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada İstanbul’da yapılacak olan seçime değinen Erdoğan, “İstanbul’un ve 80 vilayetiyle tüm Türkiye’nin ihtiyacı darbe çığırtkanlığı yapanlar değil, 15 Temmuz’da olduğu gibi canı pahasına istiklaline ve istikbaline sahip çıkan milletin bizatihi kendisidir. Kazanı kaynatıp sandıklardan oyu çalanların üste bir darbe tehdidinde bulunmalarına İstanbul halkı 23 Haziran’da gereken cevabı verecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim de hatamız olmuştur, olacaktır İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim de hatamız olmuştur, olacaktır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zat, nasıl tehditler sallıyor ortada. Anayasa’nın 138. maddesini ayaklar altına alıyor ama buna karşı hiçbir ses yok. İma dahi edemez, ben söylemiyorum Anayasa söylüyor. Bunlar imayı bırakın tehdit ediyor. Milli irade bizim her şeyimizdir, sonuna kadar savunacağız. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine kullanışlı ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son dakika... YSK'dan flaş 23 Haziran kararı! İlginizi Çekebilir Son dakika... YSK'dan flaş 23 Haziran kararı!

“DEMOKRASİ İŞLİYOR”

Seçimlerin tekrarlanmasının demokrasiyi pekiştirdiğini ileri süren Erdoğan, “Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir. Halbuki bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir. Bu demokrasi nasipsizleri ne yaparsa yapsın umursamayacak ve sonuna kadar milli iradenin sandığın yanında yer almasını sürdüreceğiz” dedi.

SANATÇILARI ELEŞTİRDİ

Ekrem İmamoğlu’na destek veren sanatçıları da eleştiren Erdoğan “Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz” ifadelerini kullandı. DHA