Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan kayyum açıklaması

Diyarbakır, Van ve Mardin’in HDP’li büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kim ki terörle el ele olursa milletin bize verdiği yetkiyi, yasalar içinde sonuna kadar koruyacağız. Bunların yaptığı siyaset değildir bir belediye başkanının görevi şehre, halka hizmettir. Halka, şehre değil de teröristlere hizmet ediyorsa, şehit yavrularımızın ailelerini belediyenin kapısının önüne koyuyorsa biz de onları kapının önüne koyarız" dedi.

21:05 -
Erdoğan’dan kayyum açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi´nin Beytepe yerleşkesinde öğrenim gören subay ve astsubayların mezuniyet törenine katıldı. Törende jandarma ve sahil güvenlik sınıfında mezun olan subay ve astsubayların dönem birincileri yaş kütüğüne plaket çaktı. Ayrıca törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin hazır bulundu. Tören alanına gelen Erdoğan, önce tören birliklerini selamladı, okullarını birincilikle tamamlayan iki subay ile iki astsubaya diplomalarını verdi.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan partiden ayrılanlara sert eleştiri!Erdoğan'dan partiden ayrılanlara sert eleştiri!

“ŞEHADET KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEK OLAN BİR MAKAMDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada mezun olan subay ve astsubayları tebrik ederek, “Yaşadığımız coğrafya, millet olarak bizi bin yıldır kesintisiz mücadele etmeye, topraklarımızı kanımızla sulayarak vatan yapmaya mecbur bırakmıştır. Gerek sınırlarımız dışından, gerek sınırlarımız içinden ülkemizin ve milletimizin bekasına yönelik tehditlere verdiğimiz mücadelenin ilanihaye devam edeceğini biliyoruz. Şehadet, onun için farklıdır, onun için anlamlıdır. Şehadet, ilk insandan başlayıp ta kıyamete kadar devam edecek olan bir makamdır. Bu yol, şehadete giden bir yoldur. Sıradan ölmek var, ama şehadetle kucaklaşmak var. Güvenlik teşkilatlarımızda görev alan evlatlarımızın, bu bilinçle vazifeye koşuyor olmaları, geleceğe olan güvencimizi daha da perçinliyor” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gidiyorCumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gidiyor

“S-400 ALMAMIZ GEREKİYORSA ALIYORUZ”

Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ sözünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özdeyişin, barış içinde yaşayabilmek için, daima çok güçlü olunması gerektiğini ifade etiğine dikkat çekerek, “Binlerce kilometre uzaktan gelip, bölgemize karasıyla, havasıyla, deniziyle tüm güçlerini yığanları barış timsali gösterirken, sadece kendisini korumak için çabalayan ülkemizi savaş çığırtkanlığıyla suçlayanlar, yine binlerce kilometre uzaktaki ülke topraklarını korumak için masum-terörist ayrımı yapmadan milyonlarca insanı öldüren veya ölümden beter bir hayata mahkum edenlere demokrasi havarisi muamelesi yapıyorlar. Buna karşılık, dünyanın en başarılı ve hassas terörle mücadelesini yürüten ülkemizi savaş suçlusu göstermeye çalışıyorlar. Elbette, Türkiye güvenlik güçlerinden ve vatandaşlarından şehitler verirken, kendi konforlu dünyalarından bize ahkam kesenlerin sözüne göre hareket edecek değiliz. Ülkemizin güvenlik öncelikleri neyi gerektiriyorsa, milletimizin geleceği için, hangi adımı atmamız icap ediyorsa ona göre davrandık, ona göre davranacağız. Eğer, S-400 almamız gerekiyorsa, onun için aldık, onun için alıyoruz. Siyaseti ve diplomasiyi asla ihmal etmeden ama gerektiğinde güç kullanmaktan çekinmeden yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

KAYYUM AÇIKLAMASI

Masadaki ve sahadaki mücadelenin, en küçük bir rehavete müsaade etmeden sürdüreceklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz olup bitenin farkında. Bunun için attığımız her adımda, girdiğimiz her mücadelede 82 milyon vatandaşımızın ve yüzlerce milyon kardeşimizin kalbinin ve duasının arkamızda olduğunu biliyoruz. Ülkemize ve milletimize yönelik tehditleri sadece güvenlik güçlerimizle bertaraf edemeyiz. Bunun için her alanı kapsayan topyekun bir mücadele gerekiyor. Bir takım belediye başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine belediye başkan vekilleri atanmasıyla ilgili işlemler, işte bu çerçevede yapılmaktadır. Bu milletin alın terinden artırarak vermiş olduğu vergilerle, kendilerine gelen parayı halka değil de Kandil´e gönderenlere dağa gönderenlere biz seyirci kalamayız ve kalmayacağız. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir devlet böyle bir çarpıklığa izin vermez, veremez. İşte İspanya, Katalonya; oradaki belediye başkanlığını İspanya devleti aynen şu anda bizim yaptığımızın benzerini yapıyor. Bu ülke, 82 milyonun hakkını, hukukunu korumak, terörle mücadelenin gereklerini yerine getirmek için bu adımlar atılmıştır” dedi.

“MÜJDELERİMİZ OLACAK”

Gündemdeki konularla ilgili çok yoğun görüşmeler ve hazırlıklar içinde olduklarını belirten Erdoğan, “Çok yakında Suriye meselesi başta olmak üzere, güvenlikten ekonomiye kadar her alanda çok önemli müjdelerimiz olacak” dedi. DHA

Son güncelleme: 13:16 29.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more