Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da 4 katlı bina tahliye edildi

Marmara Bölgesi genelinde hissedilen, merkez üssü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi olan 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve çevre illerde de hissedildi. İstanbul'da hissedilen depremin ardından 4 katlı bir binada çatlaklar oluştu. Binadakiler polis ve belediye ekiplerince tahliye edildi.

00:14 -

Gaziosmanpaşa’da, 25 yıllık olduğu öğrenilen 4 katlı bir binada merkez üssü Çanakkale Ayvacık olan ve İstanbul’da hissedilen depremin ardından çatlaklar oluştu. Binadakiler polis ve belediye ekiplerince tahliye edildi. Bina çevresi güvenlik şeridiyle kapatıldı. Tahliye edilen bina sakinlerinden bazıları komşularına bazıları ise akrabalarına gitti.

İLGİLİ HABERSON DEPREMLER: Çanakkale'de korkutan deprem İstanbul'da hissedildi!SON DEPREMLER: Çanakkale'de korkutan deprem İstanbul'da hissedildi!

“BİNA İÇTEN ÇATLAMIŞ”
Tahliye edilen binanın bitişiğinde oturan bir görgü tanığı “İki yıl önce burada bir metro çalışması yapılırken iki bina yıkılmıştı. Bu akşam da bir zelzele oldu. Bu binada çatlamalar olduğu için polis içerdekileri çıkardı. Sonra eşyalarını aldırdı. Binada bir çatlak açıldı. Bu akşam tedbir amaçlı binayı boşaltıyorlar. Biz de yan binasında oturduğumuz için katımız bahçe katı ne oluyor? diye bir baktık. Yan bina içten çatlamış. Bodrum katında çatlaklar oluştu. Ondan dolayı tedbir aldılar. Başka da bir şey söylemediler şu an biz bekliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERİstanbul'da deprem paniği! Vatandaşlar sokaklara döküldüİstanbul'da deprem paniği! Vatandaşlar sokaklara döküldü

Ekiplerin binayla ilgili incelemesi sürüyor. DHA

 

Son güncelleme: 11:13 06.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more