AKP’den yeni bir itiraz iddiası! Tezcan: Doğru değil…

AKP, Maltepe'de sayımların bitmesine 16 sandık kala, 40 sandığın yeniden sayılması için yeni bir itirazda bulunduğu CHP'li Yarkadaş tarafından iddia edilmişti. Olayın itirazla ilgisi olmadığı, o sandıkların daha önceden belirtilen ve sayılması gereken sandıklar olduğu CHP Aydın Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Bülent Tezcan tarafından açıklandı.

AKP’den yeni bir itiraz iddiası! Tezcan: Doğru değil…

AKP ve MHP’nin itirazı üzerine oyların yeniden sayıldığı Maltepe’de itirazlar son bulmuyor. AKP, sayılması beklenen sadece 16 sandık kalan Maltepe’de geçersiz oyların sayıldığı 40 sandığın yeniden ve tamamının sayılması için itiraz ettiği iddiaları ortaya atıldı.

Bu iddialar üzerine konuşan CHP Aydın Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Bülent Tezcan, sosyal medyada dolaşan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı, o 40 sandığın geçersiz oyların sayıldığı itirazla hepsinin yeniden sayılmasına karar verilen sandıklar olduğunu ifade etti

 

Son dakika: AKP İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için YSK'ya başvurdu! İlginizi Çekebilir Son dakika: AKP İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için YSK'ya başvurdu!

CHP’li eski vekil Barış Yarkadaş konu ile ilgili o iddiası şöyle, “SON DAKİKA: Maltepe’de sayılmayı bekleyen sadece 16 sandık kalmışken, AKP’den yeni bir hamle geldi. AKP, ilk itiraz sonrası ‘geçersiz oyların sayıldığı 40 sandığın yeniden ve tamamının sayılması’ için itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu, konuyu YSK’ya sordu. YSK’nın cevabı bekleniyor” ifadelerini kullandı

İşte o tweet;