Sözcü Plus Giriş

Marmara’da 3,6 büyüklüğünde deprem! (Son depremler)

Merkez üssü Marmara Denizi’nin Yalova açıkları olan 2.9 ve 3.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Kandilli, depremin derinliğinin 10,6 kilometre olduğunu duyurdu. AFAD ise depremin büyüklüğünü 3,3 olarak açıkladı. Deprem İstanbul ve çevresinde de hissedilirken, herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadı.

09:22 -
Marmara’da 3,6 büyüklüğünde deprem! (Son depremler)

Yalova sabah 09.08 ve 09.10 saatlerinde gerçekleşen 2 sarsıntı yaşadı. Merkez üssü Yalova'nın Marmara Denizi açıkları olan ilk sarsıntı yerin 6.8 kilometre altında meydana geldi. Kandilli bu sarsıntının büyüklüğünü 2.9 olarak ölçtü. Bu sarsıntıdan 2 dakika sonra bir başka sarsıntı daha yaşandı. Yerin 10.6 kilometre altında yaşanan deprem 3.6 olarak kaydedildi. Herhangi bir can ve mal kaybının meydana gelmediği sarsıntılarda panik de yaşanmadı. Kandilli Rasathanesi ve AFAD sitesinde son depremlerin olduğu noktaları anlık olarak yayınlıyor. İşte ölçümleri yapılan son depremler listesi…

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Son güncelleme: 12:04 15.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more