YSK’dan flaş karar! MHP’nin olağanüstü itirazları reddedildi

MHP'nin Iğdır ve Kars seçimlerinin yenilenmesine ilişkin olağanüstü itirazları, Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedildi.

YSK’dan flaş karar! MHP’nin olağanüstü itirazları reddedildi

MHP, Iğdır’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde il belediye başkanlığı seçimlerinin iptali ve seçimin yenilenmesi için YSK’ye itirazda bulunmuştu. YSK, MHP’nin itirazını reddetti.

Son dakika: AKP'den flaş 'Olağanüstü İtiraz' açıklaması İlginizi Çekebilir Son dakika: AKP'den flaş 'Olağanüstü İtiraz' açıklaması

Iğdır’da Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı İsa Yaşar Tezel, seçimlerin ardından Merkez İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulunmuştu. Merkez İlçe Seçim Kurulunun itirazı kabul etmesi üzerine 70 sandıkta yapılan sayımda, kentte kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını kazanan HDP adayı Yaşar Akkuş 22 bin 268, MHP’li aday Tezel ise 20 bin 733 oy almıştı.

Son dakika haberi... AKP'den bu kez de mazbata itirazı! İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... AKP'den bu kez de mazbata itirazı!

MHP’NİN KARS SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZINA YSK’DAN RET

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), MHP’nin Kars’taki il belediye başkanlığı seçimlerinin iptali için yaptığı itirazı reddetti.

MHP, Kars’ta 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde il belediye başkanlığı seçimlerinin iptali ve seçimin yenilenmesi için YSK’ye itirazda bulunmuştu.
YSK, MHP’nin itirazını reddetti.

Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Çetin Nazik, Merkez İlçe Seçim Kurulu’na da itirazda bulunmuştu. Merkez İlçe Seçim Kurulunun itirazı kabul etmesi üzerine 167 sandıkta yapılan sayımda, kentte kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını kazanan HDP adayı Ayhan Bilgen 12 bin 192, MHP’li aday Nazik ise 10 bin 954 oy almıştı.

AA