İstanbul için ‘turuncu’ uyarı! Saatte 100 kilometre hıza çıkacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için 'turuncu' uyarı vererek Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerinden esecek olan rüzgarın şiddetinin saatte 100 kilometreye kadar çıkabileceğini duyurdu. İstanbul Valiliği tarafından yapılan uyarıda "İstanbul’da bu gece (30 Aralık) sabaha kadar devam edecek fırtına bekleniyor" ifadeleri yer aldı.

İstanbul için ‘turuncu’ uyarı! Saatte 100 kilometre hıza çıkacak

Meteoroloji, İstanbul için ‘turuncu' uyarı verdi. Rüzgar hızının saatte 100 kilometreye kadar çıkabileceğinin ifade edildiği uyarıda “Kuzey ve Kuzeydoğu yönünden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına esmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır” denildi.

Öte yandan şiddetli fırtınanın bugün gece saatlerinden itibaren başlayacağı ve 31 Aralık sabah saat 09.00'da sona ereceğinin bilgisi paylaşıldı.

İSTANBUL VALİLİĞİ DE UYARDI

İstanbul Valiliği, Meteoroloji’nin uyarısını paylaştı.

Valiliğin paylaşımı şöyle:

* İstanbul'da bu gece (30 Aralık) sabaha kadar devam edecek fırtına bekleniyor.

* Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre bu akşam saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege'de şiddeti saatte 100 kilometreyi bulacak fırtına etkili olacak. Fırtınanın İstanbul'u da etkilemesi bekleniyor.

* Bu akşam saatlerinden itibaren Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde etkili olması beklenen fırtınanın Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerinden eseceği ve sabah saatlerine kadar etkili olacağı duyuruldu.

‪* Vatandaşların, sabah saatlerinde sona ermesi beklenen fırtınanın sebep olabileceği ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve karşı tedbirli olmaları gerekiyor. İHA

MGM uyardı! Yola çıkacaklar dikkat İlginizi Çekebilir MGM uyardı! Yola çıkacaklar dikkat

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...