Sözcü Plus Giriş

İstanbul Kartal’daki binaların yıkımına başlandı

İstanbul'un Kartal ilçesinde çöken binanın yanındaki Yunus apartmanı, Bakan Kurum'un açıklamalarının ardından ekipler tarafından kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Zaman zaman ara verilen yıkım çalışmalarının sabaha kadar sürmesi bekleniyor.

18:10 -

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal’da çöken ve 21 kişiye mezar olan binanın etrafındaki 8 diğer binanın da kontrollü bir şekilde yıkılacağını duyurmuştu.

AA

Bu açıklamanın ardından çöken binanın hemen yanındaki Yunus apartmanı için yıkım çalışmaları başladı. İtfaiye ekipleri binadaki daireleri tek tek kontrol ederken yıkım için apartmanın çevresinde dozerler de yerini aldı.

AA

Yıkım öncesi çalışmaların tamamlanmasının ardından ekipler yıkıma başladı. Yıkımın gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

ZAMAN ZAMAN ARA VERİLİYOR

Yeşilyurt Apartmanın çökmesinin ardından hemen yanındaki bina olan Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. İş makineleriyle binanın üst katlarından itibaren yıkıma 18.45 Sıralarında gerçekleştirilmeye başlandı. Bir süre binanın dış cephesindeki balkonlar yıkıldı, ardından yıkıma ara verildi.

İLGİLİ HABERBakan Kurum: Riskli 8 bina yıkılacakBakan Kurum: Riskli 8 bina yıkılacak
Son güncelleme: 10:43 11.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more