Sözcü Plus Giriş

O güne kadar dikkat, hava serinliyor… İstanbul’a fırtına uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika tahminleriyle vatandaşları uyardı. Yapılan uyarılara göre bu akşam saatlerinden itibaren beklenen fırtına Marmara Denizi'nde kuvvetli şekilde esecek. Tahminlere göre fırtınayla beraber sıcaklıklar da bir miktar düşecek. Yurdun doğusunda kar, güneyinde sağanak yağışlar etkili olacak. İşte güncel uyarılar ve hava durumu tahminleri...

10:02 -
O güne kadar dikkat, hava serinliyor… İstanbul’a fırtına uyarısı!

Marmara’da fırtına, Akdeniz’de sağanak yağış, Doğu Anadolu’da kar… Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı hava durumu haritalarıyla vatandaşları uyardı. Marmara Denizi’nde bugün etkili olacak olan fırtına İstanbul ve çevresini de etkileyecek. Deniz seferlerinde aksamalara dikkat edilmesi gerekiyor.

İSTANBUL’A FIRTINA UYARISI

MGM’den yapılan uyarı şu şekilde; Marmara Denizi'nde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esmekte olan rüzgarın; yarın (Cuma) akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cumartesi (30.03.2019) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

YAĞIŞ FIRTINA SOĞUK HAVA UYARISI…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Sinop ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şırnak, Bingöl, Muş, Bitlis, Van’ın güneyi ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, zamanla İç Anadolu’nun güneyi ile Sivas ve Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

İç Anadolu’nun güney ve doğusunda hissedilir derecede olmak üzere ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERİDO ve BUDO seferlerine fırtına engeliİDO ve BUDO seferlerine fırtına engeli
Son güncelleme: 09:23 30.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more